Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Dzień św. Mikołaja w klasach pierwszych

 

 

foto 15

 

6 grudnia do drzwi pierwszoklasistów zapukał tajemniczy gość, który zostawił torebkę z listem i słodkim poczęstunkiem. Po odczytaniu listu przez wychowawczynie, okazało się, że adresatem był sam Święty Mikołaj. Skierował on kilka słów do dzieci, wspominając, by było grzeczne w domu i szkole. W nagrodę za dobre zachowanie przygotował dwie niespodzianki.
Jedną z nich był wyjazd do MOSiR-u w Zabrzu, gdzie uczniowie spędzili czas na świetniej zabawie, zjeżdżając z dmuchańców, oglądając występy artystyczne, uczestnicząc w warsztatach plastycznych, czy zwiedzając radiowozy policji, staży miejskiej oraz straży pożarnej. Na koniec każde dziecko dostało od Mikołaja upominek – zestaw przyborów plastycznych i coś słodkiego.

 

Drugą niespodzianką był wyjazd następnego dnia do Wielkiej Fabryki Elfów w Katowicach. Elfy, na specjalnie życzenie Świętego Mikołaja oprowadziły dzieci po zakamarkach jego Wielkiej Fabryki. Uczniowie pomagali Elfom odnaleźć zaginione sanie Świętego Mikołaja. By odnaleźć sanie, mali goście odwiedzili 10 punktów z atrakcjami. Na dzieci czekały aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne.
Wizyta została zwieńczona spotkaniem ze Świętym Mikołajem.
Dla takich atrakcji warto być grzecznym przez cały rok.

Nad. Dorota Bieniek
zdj. Magdalena Pawlak

 

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach