Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Pracowita zima drugoklasistów

 

 

foto 01

 

Minione miesiące upływają naszym drugoklasistom bardzo pracowicie. Choć wszyscy wiedzą, że zgłębianie zawiłości zasad ortografii oraz poznawanie tabliczki mnożenia są bardzo ważne, to jednak uczniowie klasy 2a i 2b uznali, że nie samą nauką człowiek żyje i spędzili ten czas w bardzo przyjemny sposób.

Na początku grudnia wraz z młodszymi kolegami zaangażowali się w akcję Szlachetna Paczka, sprawiając, że Święta Bożego Narodzenia były dla wybranej rodziny niezwykle radosne. Na fali pomocy charytatywnej, dzieci włączyły się również w zbiórkę przyborów skzolnych i ubrań, które następnie zostały wysłane do Afryki za pośrednictwem fundacji Serce Dla Afryki.

 

 

 Przygotowania przedświąteczne byly niezwykle miłe. Uczniowie z 2b wykonywali kartki świąteczne oraz ozdoby na szkolny kiermasz, a ich koledzy i koleżanki z 2a dekorowali pierniczki.

W międzyczasie, żeby nieco odpocząć wszyscy z okazji Mikołajek wybrali się do kina.

Jeszcze w grudniu, nieco już wybiegając nieco myślami w przyszłośc, dzieci z 2b wykonały z gliny upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zapału wystarczyło też na ulepienie glinianych aniołków i serduszek dla pozostałych bliskich. Na początku stycznia wszystkie dzieła zostały pomalowane na piękne kolory – babcie były zachwycone. Uczniowie 2a gliniane cuda będą lepić w lutym.

Oby chęć do podejmowania różnorodnych wyzwań towarzyszyła naszym drugoklasistom przez kolejne miesiące!

Nad. Olga Chełstowska

 

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach