Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Wymiana z Barceloną

 

 

foto 35

 

W dniach 14-20 kwietnia gościliśmy w naszej szkole dziesięcioro uczniów ze szkoły pijarskiej w Barcelonie, uczestniczących w międzynarodowej wymianie. Przybywająca do nas młodzież została bardzo ciepło powitana na lotnisku i serdecznie ugoszczona przez rodziny naszych uczniów- partnerów wymiany.

Od poniedziałku do piątku uczestnicy wymiany, w towarzystwie swoich gospodarzy oraz koleżanek i kolegów z młodszych roczników, brali udział w wyjazdach, m.in. do Krakowa, Kopalni Soli w Bochni i Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwłaszcza ta ostatnia wycieczka, za sprawą prawdziwie letniej pogody, pozwoliła nam w pełni wykorzystać czas przeznaczony nie tylko na zwiedzanie, ale także na relaks, czy wspólne grillowanie. Najwytrwalsi zdecydowali się również na spacer do zamku w Pieskowej Skale i pod Maczugę Herkulesa.

 

 

Oczywiście odwiedzający nas uczniowie poznali także historię naszego regionu, zwiedzili Muzeum Śląskie i centrum Katowic. Natomiast w szkole uczestniczyli w warsztatach plastycznych i zajęciach sportowych.

Towarzyszący im nauczyciele (w tym dyrektor barcelońskiej szkoły) w swoim czasie wolnym odwiedzili również Muzeum Auschwitz- Birkenau oraz Park Śląski.

Kwietniowa wizyta była drugim etapem odbywającej się po raz pierwszy wymiany uczniowskiej pomiędzy naszą szkołą i Escola Pia Balmes w Barcelonie. W październiku to nasi uczniowie przez tydzień gościli w stolicy Katalonii.

 

 

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach