Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Matematyczny poCIĄG

 

 

foto 17

 

W dniach od 14 stycznia do 8 lutego 2019 roku w naszej szkole prezentowana jest interaktywna wystawa pt: "MATEMATYCZNY poCIĄG".

Wystawa ta jest autorskim projektem opracowanym przez gdańskie centrum nauki - Centrum Hewelianum, składającym się z 20 multimedialnych stanowisk warsztatowych, na których można tworzyć konstrukcje i rozwiązywać łamigłówki dzięki znajomości podstawowych praw matematycznych.

 

 

 

Wystawa jest jednym z elementów obchodów roku matematyki. Jak wiemy, w ubiegłym roku Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Matematyki. Jego ideą jest "uhonorowanie polskich matematyków i ich osiągnięć, a także docenienie znaczenia tej dziedziny nauki w rozwoju społeczeństw".

Zakon pijarów wniósł wielki wkład w rozwój oświaty i szkolnictwa wyższego w I Rzeczypospolitej u progu oświecenia. Założone przez pijarów w 1740 w Warszawie Collegium Nobilium było jedną z najlepszych polskich szkół wyższych.
Dziś w szkołach pijarskich pragniemy dobrze i mądrze motywować dzieci i młodzież do zdobywania wiedzy. Wystawa "MATEMATYCZNY poCIĄG" jest jednym z elementów innowacyjności w przekazywaniu wiedzy.

Więcej informacji dotyczącej wystawy na stronie pociag.pijarzy.katowice.pl

  

 

 

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach