Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

  

 

2018 06 15 wyniki egzaminu gimnazjum

 

Maciej Janusiewicz - wywiad

 

 

2018 06 04 Maciej

 

Maciej Janusiewicz jest uczniem VII klasy naszej szkoły. Od pewnego czasu kolegom i nauczycielom Macieja ogromną przyjemność sprawiają, docierające zewsząd, informacje o jego niebagatelnych sukcesach sportowych, związanych z grą w golfa. Maciek zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzików 2017  i został zwycięzcą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zajął II miejsce w klasyfikacji generalnej młodzików ogólnopolskich rozgrywek cyklu Audi Junior Tour 2017, w tym stał się zwycięzcą  turniejów Audi Junior Tour na Armada GC, Kraków Valley GCC, Sierra GC, Gradi GC oraz zdobył II miejsce w turniejach na KG Lisia Polana i Audi Junior Tour Masters na Sobienie Królewskie GC, II miejsce w klasyfikacji U13 polskiej edycji ogólnoświatowych rozgrywek US Kids 2017 First Warsaw GCC i III miejsce Kram Junior Open U14, Toya GC* . Oprócz tego Maciej wielokrotnie zajmował miejsce na podium, uczestnicząc w turniejach lokalnych, a ja – biorąc pod uwagę ów niecodzienny ciąg sukcesów – chciałabym nieco przybliżyć jego sylwetkę, zadając mu kilka pytań.

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Pszczyny

 

 

foto 07

 

Klasa 2b i klasy pierwsze w słoneczny, czerwcowy dzień wybrały się na wycieczkę do Pszczyny. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od skansenu. Dzieci mogły zobaczyć kilkanaście obiektów architektury drewnianej ziemi pszczyńskiej, z autentycznymi sprzętami sprzed lat. Największe wrażenie wywarła na uczniach izba, będąca jednocześnie kuchnią, sypialnią i łazienką, narzędzia codziennego użytku oraz młyn. Po kupieniu pamiątek w skansenie udaliśmy się do Zagrody Żubrów. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spotkania z żubrami w czasie ich pory karmienia. Następnie poznaliśmy zwyczaje tego największego ssaka w Europie oraz innych zwierząt zamieszkujących tereny południowej Polski tj. muflonów, jeleni, saren i danieli. Kolejnym punktem było karmienie za pomocą butelki owiec. Wycieczkę zakończyliśmy obejrzeniem filmu edukacyjnego przedstawiającego historię żubra w Pszczynie.

nad. Dorota Bieniek

 

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka

 

 

foto 01

 

Korzystając z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, klasy pierwsze urządziły sobie piknik klasowy. Każdy uczeń przyniósł pyszne przekąski w postaci słodyczy oraz owoców. Mama Martynki zrobiła nam niespodziankę i przyjechała z lodami oraz bańkami mydlanymi. W przerwach na leniuchowanie, dzieci chętnie grały w piłkę oraz bawiły się na placu zabaw.

 

 

Czytaj więcej...

NOSPR

 

 

foto 1

 

Klasy pierwsze pojechały we wtorek na ostatni w tym roku szkolnym koncert do NOSPRu. Tematem przewodnim spotkania była gitara elektryczna. O jej historii i technice grania opowiedział nam laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach, stypendysta Berklee Colege of Music w Bostonie - pan Krzysztof "Puma" Piasecki. Uczniowie oprócz wysłuchania koncertu mieli możliwość zagrania razem z p. Krzysztofem na scenie.

 

 

 

Czytaj więcej...

Wyróżnienie

 

 

foto 0

 

Emilka, która została finalistką Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki, 24 maja prezentowała skonstruowany przez siebie model naukowy. Opracowany i skonstruowany przez naszą uczennicę model ekologicznej klimatyzacji wykorzystujący oziębianie się powietrza poprzez rozprężanie otrzymał wyróżnienie.

Nad. B. Trólka

 

 

Czytaj więcej...

Uroczystość Pierwszej Komunii oraz Biały Tydzień

 

 

foto 43

 

Czterdziestu dwoje uczniów z naszej szkoły przystąpiło w niedzielę 13 maja 2018 r. do Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość miała miejsce w kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Katowicach Piotrowicach o godz. 12:30. Na ten uroczysty moment, dzieci wraz z rodzicami przygotowywali się podczas całego roku szkolnego poprzez katechezę, celebracje liturgiczne oraz spotkania. Wcześniej dzieci przystąpiły do pierwszej spowiedzi świętej.

Rozpoczynając Biały Tydzień wyruszyliśmy z pielgrzymką dziękczynną do Jasnogórskiego Sanktuarium, aby u stóp Matki Bożej, przy cudownym obrazie, podziękować Jezusowi za sakrament Eucharystii. Po Mszy św. udaliśmy się wraz z przewodnikiem na zwiedzanie Jasnej Góry .

 

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny

 

 

2018 05 09 kangur

 

W konkursie „Kangur Matematyczny”  Franciszek G. z klasy 2 SP otrzymał wynik bardzo dobry.

11 uczniów naszej szkoły uzyskało wyróżnienie:

- Z klasy 2 SP: Tomasz P., Franciszek, Tomasz G.
- Z klas 3 SP: Elżbieta K. i Piotr G. 
- Z klas 4: Maja Sz. i Mikołaj B.
- Z klas 5: Alicja H. i Hanna B.
- Z klas 6: Agnieszka D. i Krzysztof K.

Gratulujemy!

 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu FOX

 

 

foto 5

 

27 II kilkunastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX. Troje z nich zdobyło wyróżnienia:
- Tymoteusz H. (IVb)- wynik bardzo dobry
- Julia C. (Vb)- wynik dobry
- Maciej M. (IIa gim)- wynik dobry

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

Parafiada 2018

 

 

foto 01

 

Od 27 do 30 kwietnia br. grupa pijarskich wychowanków uczestniczyła w 17. Parafiadzie Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca w Krakowie. W tegorocznej imprezie wzięło udział 175 osób. Grupy zawodników wraz z opiekunami przyjechały z Bolszewa, Elbląga, Jeleniej Góry, Poznania, Łowicza, z dwóch pijarskich parafii w Krakowie oraz krakowskiego gimnazjum, a także z Łapsz Niżnych, Rzeszowa, Warszawy no i oczywiście z Katowic.

Uczestnicy rywalizowali w trzech dyscyplinach sportowych: piłce nożnej, piłce siatkowej i koszykówce. W międzyczasie został rozegrany konkurs wiedzy oraz gra miejsko – terenowa. Nie zabrakło nam wspólnej modlitwy i codziennej Eucharystii

 

 

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach