Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Wyniki egzaminu gimnazjalnego

 

 

 

 

- znów mamy powód do dumy i radości !

 


Podobnie jak w poprzednich latach znów możemy pochwalić się wynikami uczniów, tym razem naszego GIMNAZJUM:

Język polski
Nasza Szkoła 82,3%
Wynik ogólnopolski 69 %

 

Matematyka
Nasza Szkoła 68,2 %
Wynik ogólnopolski 47 %

 

Czytaj więcej...

Spotkanie z marynarzem

 

 

 

Koniec roku szkolnego tuż, tuż. Uczniowie snują już wakacyjne plany. Każdy zapewne będzie odpoczywał i dobrze się bawił. Niektórzy pojadą w góry, inni nad morze. Nie zapomnijmy jednak o zasadach bezpieczeństwa, zwłaszcza nad morzem. Przypomniał nam o nich tata Zuzi z kl. 3a, który jest marynarzem. Opowiedział nam o swojej pracy, ale również o niebezpieczeństwie jakie czyha na morzu. Mogliśmy się dowiedzieć o gigantycznych rozmiarach tankowców oraz na czym polega praca na platformie wiertniczej. Większość pytań uczniów dotyczyła rekinów i owoców morza, które pan Paweł miał okazję widzieć lub złowić. Chłopcy dopytywali o piratów oraz sztormy. 

 To krótkie spotkanie wszystkim uświadomiło, że praca marynarza jest bardzo ekscytująca, ale również niebezpieczna. 

Nad. Dorota Bieniek

Czytaj więcej...

W ekologicznym gospodarstwie

 

 

 

 
Klasa 3a chcąc jak najlepiej wykorzystać słoneczne dni pojechała na wieś, do gospodarstwa ekologicznego w Stryszowie. Najpierw oprowadzono nas po zagrodzie. Następnie wysłuchaliśmy skąd się bierze wełna. W końcu przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Dzieci samodzielnie wyczesywały wełnę alpak i owiec,  następnie filcowały ją przy użyciu wody z mydłem. Później zgromadziliśmy się przy starodawnym ulu, by posłuchać wykładu o pszczołach murarkach oraz ich roli w gospodarstwie. Ciekawscy mogli się dowiedzieć jak wybierana jest królowa pszczół. Zwieńczeniem wykładu było własnoręczne zwijanie świeczek z pszczelego wosku. 

Czytaj więcej...

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX

 

 

 

 

 

 

Z przyjemnością informujemy, że pięcioro naszych uczniów uzyskało wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX. Są to:

 

- Martyna M. (VI b) – wynik bardzo dobry
 - Hanna Ż. (VI a) – wynik bardzo dobry
 - Maja Ś. (VI a) – wynik dobry
 - Jakub Sz. (VI b) – wynik dobry
 - Julia C. (IV b) – wynik dobry

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Majówka w Istebnej

 

 

 


 Dnia 12 maja 2017 uczniowie klas III- VI SP wzięli udział w wyjeździe do Istebnej. Zebraliśmy się o godz. 14:00 pod szkołą. Wszyscy cieszyli się z zakończenia lekcji i rozpoczęcia wspólnego weekendu. 
Po dwugodzinnej podróży dojechaliśmy do ośrodka wypoczynkowego Las w Istebnej.
Zjedliśmy obiadokolację, zakwaterowaliśmy się w pokojach, a później był czas na zapoznanie z obiektem, gry i zabawy sportowe, odbyły się również zajęcia samoobrony.

 

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny

 

 

 

 Po kilkutygodniowych oczekiwaniach otrzymaliśmy wyniki konkursu Kangur Matematyczny.
Ośmiu uczestników otrzymało wyróżnienie: 

- z klasy 3a: Maja Sz.
 - z klasy 3b: Mikołaj B.
 - z klasy 4a: Hanna B.
 - z Klasy 4b: Alicja H.
 - z klasy 5a: Krzysztof K. i Tomasz Ś.
 - z klasy 5b: Agnieszka D.
 - z klasy 6a: Maja Ś.
Gratulujemy!

nad. p. Dorota Bieniek 

 

Parafiada 2017

 

 

 

 W dniach 28 kwietnia – 3 maja 2017 r. w Krakowie odbywała się 16 Parafiada Środowisk Pijarskich. To wydarzenie o charakterze sportowo – kulturalno – religijnym przyciąga do Krakowa drużyny chłopców z szkół i parafii pijarskich z całej Polski. Nie mogło zabraknąć Katowic. Nasze przybycie uświetniło imprezę. Chłopcy zagrali w składzie: Franek Grela, John-Paul Dennis, Maks Wtorek, Piotr Urbańczyk oraz przyjaciele: Tomek Wójcik i Amadeusz Duda.
Do zobaczenia za rok!
 

Nad. o. Marek 

 

Czytaj więcej...

III Ogólnopolski Przegląd Scholi Pijarskich w Łowiczu

 

 

 

 W dniach 21-23 kwietnia siedemnaścioro uczniów reprezentowało naszą szkołę na III Ogólnopolskim Przeglądzie Scholi Pijarskich w Łowiczu. Blisko czterystu młodych uczestników spotkało się jednak nie tylko po to, aby zaprezentować się na scenie, ale także, aby wspólnie się bawić, modlić i doskonalić swoje muzyczne umiejętności.
Sobotnie przedpołudnie dzieci spędziły na jednym z czterech wybranych przez siebie warsztatów (śpiewu, tańca, gitary lub instrumentów perkusyjnych) przygotowując imponującą oprawę mszy świętych. Po spacerze i obiedzie nadszedł czas prób scenicznych i przeglądu, w którym zaprezentowało się jedenaście scholi- z Rzeszowa, Łapsz Niżnych, Łowicza, Krakowa Rakowic, Krakowa Wieczystej, Warszawy, Bolszewa, Elbląga, Katowic, Cieplic i Bolesławca. 

 

Czytaj więcej...

Olimpiada przedszkolaków

 

 

 

 Po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się  Olimpiada Przedszkolaka.  Rozpoczynając, przywitaliśmy reprezentację trzech przedszkoli- „Tęcza”- Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame, Mundo Marino i przedszkole Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP z Panewnik. Rywalizacja sportowa dzieci połączona była z dobrą zabawą a zasada fair play była tego dnia najważniejszą z zasad przestrzeganych przez najmłodszych sportowców. Przedszkolaki startowały w ośmiu konkurencjach. Zadania były dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Wszyscy przestrzegali ustalonych reguł, panowała przyjaźń, poszanowanie drugiej osoby i duch sportowy. W oczekiwaniu na wyniki dzieci wzięły udział w animacjach tanecznych, które przygotowały Basia i Olga z klasy III gimnazjum oraz pokazie taneczno- akrobatycznym ( Emilia Jamrozy, Maja Śledziona 6a)

 

Czytaj więcej...

Koncert w NOSPR-ze

 

 

 

 21 marca uczniowie klas 1 -3 odwiedzili NOSPR, żeby po raz kolejny wysłuchać koncertu z cyklu Małej Akademii Jazzu. Tym razem tematem był rytm. Perkusista p. Irek Głyk wraz ze swoją córką - basistką - Kingą Głyk pokazali nam, że rytm to serce każdego utworu muzycznego. P. Kinga przeprowadziła szybką lekcję gry na gitarze basowej. P. Irek z kolei zademonstrował nam różne rodzaje talerzy. Mogliśmy się przekonać, że talerz crash podkreśla mocniejsza fragmenty utworu, a splash wykorzystywany jest do szybkich i krótkich akcentów.

Zwieńczeniem koncertu był wspólny występ na scenie.

nad. Dorota Bieniek

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach