Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

List do Nauczycieli i Współpracowników pijarskich

 

 

 

 

 

Pielgrzymka Jubileuszowa

 

 

 

     

Szczegóły:

Szkolne Konkursy Jubileuszowe

 

 

 

     

Szczegóły:

Konkurs matematyczny Kangur

 

 

 

 
16 marca po kilkumiesięcznych przygotowaniach uczniowie klas trzecich, czwartych, piątych, szóstych oraz 1 gimn. wzięli udział w konkursie Kangur Matematyczny. Każdy uczestnik z zaangażowaniem próbował rozwiązać matematyczne łamigłówki. Mimo, iż konkurs był już zanany uczniom, to emocje towarzyszyły wszystkim do ostatniego zadania. Dzieci otrzymały na pamiątkę breloczek – układankę.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

nad. Dorota Bieniek 

Czytaj więcej...

Przedstawienie dla przedszkolaków

 

 

 

 

 

 

15 marca gościliśmy w naszej szkole dzieci z pobliskich przedszkoli. Przedszkolaki zostały zaproszone na przedstawienie Śnieżka przygotowane przez kółko teatralne dla klas czwartych i piątych. Dzieciom bardzo podobał się występ naszych uczniów oraz ich przepiękne stroje.

Czytaj więcej...

Adopcja maturzysty

 

 

 

 Zbliża się egzamin dojrzałości... Z maturzystami są Rodzice, Znajomi, Duszpasterze... Także i my -- Współbracia Pijarzy -- razem z Waszymi Najbliższymi chcemy uczestniczyć w tej wielkiej radości i Was wspierać.

Proponujemy DUCHOWĄ ADOPCJĘ MATURZYSTY.

Od 4 do 26 maja ojcowie, bracia i klerycy pijarzy codziennie o godz. 15.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Pijarów przy ul. Dzielskiego 1 w Krakowie będą odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę do Ducha Świętego oraz modlitwę o dobre wybory w życiu i o rozeznanie powołania.

Czytaj więcej...

Pijarplus

 

 

 

 PijarPlus - o co chodzi?

Oczywiście chodzi o modlitwę. Wierzymy, że takich będziemy mieć pijarów - kapłanów i braci zakonnych - jakich sobie wymodlimy. Dzięki modlitwie podejmowanej w różnych zakątkach naszej Ojczyzny i o różnych porach przez siedem dni w tygodniu Pan łaskawie spojrzy na Zakon Pijarów i pośle do pracy z dziećmi i młodzieżą nowych braci. 
Jeżeli przemawiają do Ciebie słowa Jezusa: "proście Pana żniwa...", to zapraszamy do wspólnego działania: dołącz do modlitwy o nowe powołania do Zakonu Pijarów i raz w tygodniu poświęć chwilę swojego czasu na modlitwę.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Katowic w pływaniu szkół podstawowych

 

 

 

 W poniedziałek 13 marca na pływalni AWF Katowice odbyły się Mistrzostwa Katowic w pływaniu SP. Organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie na dystansie 50 m. stylem klasycznym, grzbietowym, motylkowym i dowolnym. Reprezentacja naszej szkoły- uczniowie klas IV, V i VI, zacięcie walczyła w wyścigu. Po niespełna dwóch godzinach zmagań pływackich poznaliśmy zwycięzców z poszczególnych kategorii. Wszystkim poszło bardzo dobrze, uczennica VI a Maja Śledziona zdobyła III miejsce w stylu motylkowym.

GRATULUJEMY!!!

nad. Aneta Lubecka 

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty

 

 

 

 
W sobotę 11 marca w naszej szkole odbył się dzień otwarty. Gościliśmy sporą liczbę rodziców, którzy myślą o edukacji swoich dzieci. A same dzieci miały możliwość uczestniczenia w różnych zajęciach tematycznych: zajęcia muzyczne, komputerowe, gry i zabawy w języku angielskim oraz niemieckim, zajęcia plastyczne i historyczno-modelarskie.

Rodzice w tym czasie mogli rozmawiać z nauczycielami, oglądać budynek szkoły oraz podziwiać naszą bazę dydaktyczną. W międzyczasie odbywały się też spotkania z dyrekcją, na których przedstawiany został plan wychowawczy i dydaktyczny naszej placówki.

Jakie są atuty naszej szkoły…?

Czytaj więcej...

Tydzień Języków Obcych

 

 

 

 
W ostatnich dniach karnawału, już po raz kolejny, odbył się w naszej szkole Tydzień Języków Obcych. Wprowadzeniem do całej imprezy było przedstawienie w języku angielskim, gdzie w role Królewny Śnieżki i towarzyszących jej krasnoludków wcielili się szóstoklasiści.

Uczniowie najmłodszych klas rywalizowali w międzyklasowym turnieju, w czasie którego nie tylko utrwalali angielskie słówka i zwroty, ale także ćwiczyli współdziałanie w grupie. Dla starszych klas SP i gimnazjum zorganizowano konkurs tłumaczeniowy oraz konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych 1 z 10(na który niektórzy uczniowie czekali już od ubiegłego roku). Gimnazjaliści mogli spróbować swoich sił w debatach oksfordzkich. Po raz pierwszy odbył się także konkurs Poliglota dla klas 5-6 SP, sprawdzający znajomość języków angielskiego i niemieckiego oraz przegląd piosenki angielskiej. Lekcje języków obcych również były inne niż zazwyczaj, nie brakowało zabaw, konkursów i projektów. W gimnazjum odbył się Dzień Niemiecki.

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach