Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Bal karnawałowy dla najmłodszych

 

 

 

 
W czwartek 16 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej. Motywem przewodnim tegorocznego balu były postacie z bajek. Jak co roku dzieci przebrały się w fantazyjne stroje, często wykonane w części lub w całości przez rodziców. Także tradycyjnie na bal zostali zaproszeni niektórzy gimnazjaliści w celu animacji tańców i zabaw. Również oni wcielili się postacie z bajek.

Zabawę zaczęła odpowiedzialna za organizację balu p. Barbara Trela- Szyma, od inscenizacji polegającej na poszukiwaniu przez przebranych animatorów charakterystycznych dla nich rekwizytów np. ziarnka grochu. Po ich odnalezieniu zaczęły się tańce, zabawy i konkursy.

Na zakończenie balu zostali wybrani najciekawiej przebrani uczestnicy balu.

 

Czytaj więcej...

Wystawa

 

 

 

 Z okazji trwającego właśnie Kalasantyńskiego Roku Jubileuszowego mamy przyjemność zaprosić Państwa na zorganizowaną w holu szkoły wystawę, poświęconą szkołom pijarskim, ich przedstawicielom, założeniom i działalności.

Dzięki barwnym i przejrzystym plakatom, mapom i schematom mogą Państwo prześledzić historię zakonu ojców pijarów, poznać życiorys Józefa Kalasancjusza oraz przyjrzeć się sylwetkom słynnych zakonników i ich wychowanków. Część wystawy odnosi się również do współczesności. Znajdziemy tu rozmaite oferty wspólnego spędzania czasu z pijarami, mapy szkół istniejących w Polsce i na świecie oraz elementy kalasantyńskiego idearium, jakim kierują się w swej pracy ojcowie i nauczyciele świeccy.

Wystawę będzie można oglądać jeszcze przez najbliższy tydzień.

Zapraszamy!

Wspomnienie z Alp

 

 

 

 W tym roku grupa uczniów oraz rodziców wybrała się podczas ferii na wyjazd narciarsko – snowboardowy do Włoch (13-21.01.2017). Wyprawa miała charakter rekreacyjno - szkoleniowy. W piątek po lekcjach myśleliśmy już tylko o jednym. Wieczorem o godz. 23:00 spod AWF w wyśmienitych nastrojach wyruszyliśmy dwoma autokarami ku upragnionym włoskim stokom. Nasza szkolna grupka liczyła 27 osób. Podróż przebiegała sprawnie i przyjemnie. Po południu dotarliśmy do Pinzolo, małej malowniczo położonej miejscowości po południowej stronie ogromnego kompleksu sportów zimowych Val di Sole z takimi znanymi miejscowościami jak Madonna di Campiglio, Folgarida, Marilleva, Pejo oraz Tonale. 

 Plan dnia przedstawiał się następująco. O godz. 07:30 udawaliśmy się na śniadanie, by o godz. 08:30 siedzieć już w autobusie podwożącym nas na pobliski stok (800 m). Jeździliśmy do godz. 15:30, a potem był czas wolny, który wykorzystywaliśmy na odświeżenie się, regenerację oraz odpoczynek. W tym czasie również korzystaliśmy z lodowiska lub spacerowaliśmy po urokliwym mieście.

 

Czytaj więcej...

Walentynki

 

 

 

 


W dniu 14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy  Walentynki. Przez kilka dni poprzedzających Święto Zakochanych w szkole były wystawione skrzynki na pocztę walentynkową. Do nich można było anonimowo wrzucać listy i kartki z życzeniami. W Walentynki samorząd szkolny rozniósł listy do adresatów w całej szkole. By uczynić z tego dnia szczególne wydarzenie, wiceprzewodnicząca przebrała się w strój Kupidyna i z asystą anielską przeszła po wszystkich klasach. Jak było? Zobaczcie na zdjęciach.

 

Czytaj więcej...


 

 

 


 Zespół Szkół Zakonu Pijarów zaprasza na:

AKADEMIĘ PRZEDSZKOLAKA


zajęcia adaptacyjne dla przedszkolaków.


Termin: 7, 14, 21, 28 marca, 4, 11, 18, 25 kwietnia
Godz. 16.30 - 17.30
Miejsce: ZS Zakonu Pijarów, Katowice, ul. Pijarska 7
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mailowy: katowice@pijarzy.pl

 

 


 

Julia Cieślikowska

 

 

 

 

Uczennica naszej szkoły - Julia Cieślikowska z kl. IVb - brała udział w castingu do popularnego wśród dzieci programu "Mali Giganci". W grudniu 2016r. telewizja TVN  - w Pałacu Młodzieży w Katowicach - poszukiwała uczestników do trzeciej edycji Programu. Julia po dwóch etapach została zaproszona na kolejny etap castingu do Warszawy.
W styczniu br.,  podczas występu na scenie w Teatrze, zaśpiewała piosenkę Pharrella Williams'a "Happy" oraz Ludmiły Jakubczak "Gdy mi ciebie zabraknie". Przygoda i wspomnienie o spełnionym marzeniu, zostanie Julii na całe życie. Gratulujemy :)

 

Czytaj więcej...

Ostatni dzień ferii

 

 

 

Dzisiejszy dzień naszych półkolonii był już niestety ostatni. Zaczęliśmy przywitaniem i modlitwą. Następnie odbył się w turniej rodów rycerskich, w czasie którego podzieliliśmy się na dwie grupy. Najpierw musieliśmy wymyśleć nazwy swoich rodów. Potem stworzyliśmy swoje hymny i  herby. Nasza animatorka Gosia prowadziła dla nas całą zabawę. Konkurencji było bardzo dużo, a każda chodź inna była ciekawa i pełna radości. W międzyczasie mieliśmy krótką przerwę na drugie śniadanie.  

 

Czytaj więcej...

Ferie - dzień 9

 

 

 

Dzisiejszego dnia poszliśmy do Szkoły Podstawowej numer 27, w której odbył się konkurs lepienia ze śniegu surrealistycznych bałwanów oraz różnego rodzaju budowli, który zorganizował Miejski Dom Kultury. Oprócz uczestników naszych półkolonii, wzięły w nim udział osoby z innych placówek. Budowle były różnorodne. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i inwencją twórczą. Zwyciężyła drużyna naszych dziewczyn, które wybudowały „fabrykę oreo”. Natomiast forteca chłopców została wyróżniona. Po powrocie do szkoły zjedliśmy obiad, a następnie odbyły się zajęcia sportowe, w czasie których rozegraliśmy mecz w hokeja.   

 

Czytaj więcej...

Ferie - dzień 8

 

 

 


Kolejny dzień naszych zimowych półkolonii rozpoczęliśmy tradycyjnie od porannej modlitwy. Następnie wszyscy pobiegli na drugie śniadanie- drożdżówki z posypką.  Tym razem posiłek odbył się wcześniej ze względu na wyjście do Miejskiego Domu Kultury w Piotrowicach. Dojście zajęło nam ok 30 minut przyjemnym spacerkiem. Czas dojścia skróciły nam ciekawe rozmowy.
 

 

 

Czytaj więcej...

Ferie - dzień 7

 

 

 


Dzień drugi naszej półkolonii rozpoczęliśmy tak jak zwykle od powitania i modlitwy. Następnie p. Łukasz Cyran, nauczyciel historii, przeprowadził zajęcia, na których dowiedzieliśmy się wiele na temat średniowiecznych zamków. W tym samym czasie brat Janusz tworzył z drugą grupą herby rodowe. Około godziny 12 przyszła pora na zajęcia z j. niemieckiego z p. Karolina Marczyk.
 

 

 

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach