Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Dzień Babci i Dziadka

 

 

foto 01

 

Uczestnicy kółka plastycznego dla klas młodszych przygotowali niespodziankę dla naszych sąsiadów z Senior Residence z okazji Dnia Babci i Dziadka. Starannie wykonali piękne kartki z życzeniami dla każdej Super Babci i Super Dziadka. Mamy nadzieję, że nasze małe upominki sprawią wszystkim radość.

Uczniowie nie zapomnieli również o swoich Babciach i Dziadkach.

Klasa pierwsza zrobiła ramki ze zdjęciami, a klasa 3 na warsztatach ceramicznych przygotowała gliniane upominki. Prace trwały długo, ale efekt był tego wart.

nad. Anna Majer & Dorota Bieniek

 

Czytaj więcej...

Robotyka

 

 

foto 02

 

13 stycznia odwiedziły nas Panie z Fabryki Naukowców. Wizyta przedstawicielek miała na celu zainteresowanie uczniów tematyką robotyki. Podczas pokazu dzieci dowiedziały się, czym są roboty, jak są zbudowane, na jakiej zasadzie działają oraz w czym są podobne do żywych organizmów. Panie zaprezentowały ciekawe konstrukcje zbudowane z klocków LEGO przez rówieśników naszych uczniów, a niektóre dzieci miały możliwość posterowania robotami.

 

 

Czytaj więcej...

Wyjazd sylwestrowo-noworoczny do Zakopanego

 

 

foto 42

 

Nasze Z A K O P A N E

Kilka ostatnich dni roku spędziliśmy w cudownym miejscu na świecie, czyli w Zakopanem. Gościły nas pod swoim dachem Siostry Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Codziennie w pięknej kaplicy z góralskimi akcentami rozpoczynaliśmy dzień Mszą Świętą. Ochotnicy czytali Słowo Boże i śpiewali Psalm. Mniej odważni pięknie śpiewali kolędy... Nowy Rok witaliśmy Mszą Świętą, podczas której nie zabrakło naszych wzruszających „przepraszam, proszę, dziękuję”…
Niektórzy z nas do Zakopanego jeździli od dzieciństwa i w związku z tym, dzielili się z nami co warto zobaczyć. Byli dla nas sprawdzonym źródłem wiedzy odnośnie tras… Rekomendacje dopasowaliśmy do długości naszego pobytu, pogody i sił najmłodszych uczestników. Chwilami na naszych tatrzańskich szlakach wyciskaliśmy siódme poty… Było warto!!!

 

Czytaj więcej...

Przygotowania do Bożego Narodzenia

 

 

foto 18

 

Klasa 1a spędziła pracowicie przedświąteczny czas. Uczniowie w ostatnich dniach przygotowywali ozdoby na kiermasz świąteczny oraz klasową choinkę, a także drobne upominki dla swoich rodziców. Największą frajdą było jednak ozdabianie pierników, które zjemy w czasie klasowej Wigilii. Najwytrwalsi chodzili także na roraty.

Dziękujemy p. Oli – mamie Jerzyka za upieczenie pierników.

nad. Dorota Bieniek

 

Czytaj więcej...

Karnawałowe przygotowania pierwszaków

 

 

foto 04

 

No cóż… szkolny bal przebierańców dopiero w lutym. Nie zniechęciło to jednak pierwszoklasistów do przygotowania karnawałowych masek. Każde dziecko precyzyjnie ozdabiało wcześniej wycięty wzór. Efektem końcowym były cekinowo-brokatowe tygrysy, motyle i księżniczki.

Mamy nadzieję, że bal będzie równie udany jak same przygotowania.

nad. Dorota Bieniek

 

Czytaj więcej...

Dzień św. Mikołaja w klasach pierwszych

 

 

foto 15

 

6 grudnia do drzwi pierwszoklasistów zapukał tajemniczy gość, który zostawił torebkę z listem i słodkim poczęstunkiem. Po odczytaniu listu przez wychowawczynie, okazało się, że adresatem był sam Święty Mikołaj. Skierował on kilka słów do dzieci, wspominając, by było grzeczne w domu i szkole. W nagrodę za dobre zachowanie przygotował dwie niespodzianki.
Jedną z nich był wyjazd do MOSiR-u w Zabrzu, gdzie uczniowie spędzili czas na świetniej zabawie, zjeżdżając z dmuchańców, oglądając występy artystyczne, uczestnicząc w warsztatach plastycznych, czy zwiedzając radiowozy policji, staży miejskiej oraz straży pożarnej. Na koniec każde dziecko dostało od Mikołaja upominek – zestaw przyborów plastycznych i coś słodkiego.

 

Czytaj więcej...

Pierwszy śnieg tej zimy

 

 

foto 01

 

Korzystając z pojawienia się pierwszego śniegu, klasa 1a spędziła jedną z lekcji w szkolnym ogródku. Dzieci stoczyły bitwę na śnieżki, ulepiły bałwana oraz konia. Nie zabrakło też tarzania się w śniegu. Czas spędzony na zabawie prędko płynie, dlatego ta lekcja wyjątkowo szybko się skończyła. Mamy jednak nadzieję, że aura będzie sprzyjać i już wkrótce powtórzymy śnieżne zabawy.

nad. Dorota Bieniek

 

Czytaj więcej...

Patrocinium

 

 

foto 03

 

27 listopada nasza społeczność szkolna obchodziła Patrocinium - Dzień opieki św. Józefa Kalasancjusza. Swoje święto mieli również pierwszoklasiści, którzy zostali pasowani. Zanim jednak złożyli ślubowanie wystąpili w przygotowanym na tę okazję krótkim przedstawieniu, w którym opowiedzieli o swych obawach przed pójściem do szkoły. Na szczęście każdy pierwszoklasista miał okazję przekonać się, że w szkole nie jest tak źle, a nauczyciele to nie smoki ziejące ogniem.
Po uroczystym pasowaniu symbolicznym ołówkiem przez o. Dyrektora, każda klasa świętowała ze swoim wychowawcą smakując przyniesione przekąski.

nad. Dorota Bieniek

 

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach