Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Świąteczne przygotowania trzecioklasistów

 

 

foto 02

 

Uczniowie klas trzecich bardzo pracowicie spędzali dni poprzedzające Boże Narodzenie. Klasa 3a tradycyjnie już dekorowała świąteczne pierniczki. Dzieci obydwóch klas trzecich zadbały również o  świateczne dekoracje – papierowe łańcuchy, dekoracje z tzw. zimnej porcelany, a także piękne bombki ozdobione cekinami. Ciesząc się efektami swojej pracy uczestniczyli w wigilijnym spotkaniu w szkole.

Nad. Olga Chełstowska

 

Czytaj więcej...

MicroObservatory

 

 

OpenClusterM46

 

Tuż przed GWIAZDKĄ zakończył się coroczny projekt edukacyjny MicroObservatory Observing with NASA w którym zainteresowani uczniowie fotografowali gwiazdy.

Foto Krzysztof K.  kl.VIII

 

Czytaj więcej...

Jasełka

 

 

foto 15

 

15 grudnia cała społeczność szkolna spotkała się na niedzielnej Mszy Św., by wspólnie pomodlić się o jak najlepsze przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Po Mszy Św. klasa 3a wystawiła jasełka. Wprowadzeni w świąteczny nastrój przełamaliśmy się opłatkiem, życząc sobie, aby Jezus każdego dnia rodził się na nowo w naszych sercach.

nad. Dorota Bieniek

 

Czytaj więcej...

Mikołajki

 

 

foto 01

 

6 grudnia św. Mikołaj odwiedził naszą szkołę. Spotkał się ze wszystkimi uczniami - w ich salach - przynosząc słodki upominek. 
Przypomniał nam, że każdy z nas może być świętym czyniąc dobra względem drugiego człowieka każdego dnia.

 

Czytaj więcej...

Wielka Fabryka Elfów

 

 

21

 

5 grudnia 2019 roku obie klasy pierwsze wybrały się do Wielkiej Fabryki Elfów w Katowicach. Nasi uczniowie spotkali się tam z elfami, które przygotowały dla nich różne ciekawe zadania, by uratować Mikołaja. Radości i zabawie nie byłoby końca, gdyby nie umówiona godzina powrotu do szkoły;)  Na szczęście każdy zdążył zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem, a na pamiątkę dostał elfowy kalendarz, który przez cały rok będzie przypominał o tej wesołej i ciekawej wycieczce.

Nad. Michalina Balon

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Kopalni srebra w Tarnowskich Górach

 

 

foto 15

 

4 grudnia klasa 2b oraz klasy trzecie z okazji Barbórki udały się do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Mogliśmy zwiedzić podziemne chodniki, płynąć sztolnią, jak również poznać wiele ciekawostek związanych z pracą gwarków.
Udało nam się również spotkać Skarbnika i usłyszeć od niego ciekawą historię dotyczącą wydarzeń, które miały miejsce w kopalni wiele, wiele lat temu. Na pamiątkę każdy uczeń dostała od Skarbnika mały upominek. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

Nad. Alina Klimasz

Czytaj więcej...

Śląsk - nasze wspólne miejsce

 

 

22

 

Czas biegnie nieubłaganie. Dopiero rozpoczął się rok szkolny, a tu Barbórka już minęła i za chwilę będą Święta…Od października do grudnia uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach regionalnych ”Śląsk - nasze wspólne miejsce”.  Na zajęciach tych dzieci poznawały śląską gwarę, słuchały bajek i piosenek po śląsku, oglądały książki napisane w śląskiej gwarze, a także grały w memory po śląsku. Uczniowie poznawali historię Śląska mi.in. jak wyglądały śląskie kamienice (stworzyli własną makietę!) czy śląskie stroje (mogli je zobaczyć z bliska i przymierzyć. Przygotowywali się także do występu na konkursie recytatorskim „Po naszymu, czyli po ślonsku” z okazji Barbórki, gdzie można było zdobyć atrakcyjne nagrody. Na tych zajęciach dzieci dowiedziały się dużo interesujących rzeczy.

Nad. Michalina Balon

 

Czytaj więcej...

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

 

 

2017 03 07 kuratorium

 

W piątek zakończyły się etapy szkolne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie przeszli do etapu rejonowego z następujących przedmiotów:
- Krzysztof Kołodziej  (klasa 8)  z matematyki, historii i fizyki
- Karol Karolak z historii
- Antoni Dragon, Jan Krawiec, Aleksander Stachura-Kulach (klasa 8) i Daniel Todd (klasa 6) z języka angielskiego.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych etapach.

 

Planetarium

 

 

foto 03

 

13 listopada gościliśmy w naszej szkole mobilne planetarium.  W holu  szkoły stanęła kopuła o średnicy 5 m, a w niej pracownicy Planetarium Śląskiego prowadzili zajęcia z podstaw astronomii dla klas starszych.

Czytaj więcej...

Obchody Święta Niepodległości

 

 

foto 08

 

8 listopada punktualnie o godzinie 11.11 uczniowie i pracownicy naszej szkoły włączyli się do akcji: "Szkoła do hymnu". 8 listopada punktualnie o godzinie 11.11 uczniowie i pracownicy naszej szkoły włączyli się do akcji: "Szkoła do hymnu". Natomiast we wtorek 12 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Dziękujemy bratu Januszowi, p. Łukaszowi oraz zaangażowanym uczniom klas 8 za przygotowanie uroczystości.

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach