Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Parafiada 2018

 

 

foto 01

 

Od 27 do 30 kwietnia br. grupa pijarskich wychowanków uczestniczyła w 17. Parafiadzie Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca w Krakowie. W tegorocznej imprezie wzięło udział 175 osób. Grupy zawodników wraz z opiekunami przyjechały z Bolszewa, Elbląga, Jeleniej Góry, Poznania, Łowicza, z dwóch pijarskich parafii w Krakowie oraz krakowskiego gimnazjum, a także z Łapsz Niżnych, Rzeszowa, Warszawy no i oczywiście z Katowic.

Uczestnicy rywalizowali w trzech dyscyplinach sportowych: piłce nożnej, piłce siatkowej i koszykówce. W międzyczasie został rozegrany konkurs wiedzy oraz gra miejsko – terenowa. Nie zabrakło nam wspólnej modlitwy i codziennej Eucharystii

 

 

Krakowska Parafiada organizowana przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego oraz Zespół Szkół Pijarskich im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie wchodzi w skład ogólnopolskiego projektu "Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało". Program opiera się o trzy powiązane z sobą i przenikające się idee: piękna, dobra i prawdy. Symbolicznym streszczeniem programu jest wskazanie miejsc jego realizacji: stadion, teatr, świątynia.

Do zobaczenia za rok!

Nad. o. Marek

 

 

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach