Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Bożonarodzeniowe warsztaty na Zaczarowanym Wzgórzu

 

 

foto 01

 

Nadszedł czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Każdy z nas chce jak najlepiej przygotować się do przeżycia  tych świąt. Chodzimy na roraty, porządkujemy nasze domy, pieczemy pyszne słodkości. Chcąc poznać jeszcze lepiej tradycje świąteczne, klasy drugie oraz 3b wybrały się na Zaczarowane Wzgórze, by uczestniczyć w warsztatach bożonarodzeniowych.
Po dotarciu na miejsce powitały nas Panie animatorki ze słodkim poczęstunkiem i ciepłą herbatą. Pierwszym punktem programu było ozdabianie pierników. 

 

 Dzieciom nie brakowało pomysłów. Niektórzy nie mogli oprzeć się podjadaniu słodkiego lukru czy kolorowych wiórek. Następnie wysłuchaliśmy lekcji o tym, skąd się bierze śnieg. Potem były zajęcia praktyczne. Każdy zrobił z mąki, wody i styropianowych kulek swój śnieg.  Następnie gospodarze ugościli nas prawdziwie  świątecznym obiadem – barszczem z uszkami i pierogami. Posileni, poszliśmy do stajni zobaczyć konie i zabrać sobie trochę siana na wigilijny stół. Następnie „koniorenifery”, zaprzężone do bryczki przewiozły nas po terenie gospodarstwa. Kolejnym punktem zajęć były zabawy chustą Klanza i styropianowymi śnieżkami. Druga część warsztatów polegała na nauce nakrywania do świątecznego stołu. Na pożegnanie odbył się konkurs kolęd oraz wspólne łamanie się opłatkiem. Na pamiątkę każdy dostał od gospodarzy świąteczny upominek oraz własnoręcznie ozdobione pierniki.

Nad. Dorota BieniekNad. Dorota Bieniek
Zdj. Olga Chełstowska & Magdalena Pawlak

 

 

 

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach