Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Projekt eTwinning

Pan blisko jest...

Adwentowa piosenka w wykonaniu naszych drugoklasistów pod czujnym okiem p. Ani

 


 

W ramach projektu „Advent and Christmas in our lives” propagujemy zwyczaje związane z przeżywaniem adwentu w Polsce. Coraz trudniej jest nam odnaleźć atmosferę radosnego oczekiwania w zgiełku otaczającej nas komercji. Poniższa prezentacja (opublikowana również na stronie projektu) to próba pokazania, czym dla Polaków jest ten wyjątkowy przedświąteczny czas.

 

 

 


 

 

Nasza szkoła przystąpiła do projektu eTwinning „Advent and Christmas in our lives” (Adwent i Boże Narodzenie w naszym życiu). Łącznie uczestniczy w nim 10 szkół z sześciu krajów (Chorwacji, Grecji, Rumunii, Słowacji, Włoch i Polski). W swoim założeniu projekt podzielony jest na kilka etapów, w których uczniowie z poszczególnych szkół zaprezentują w jaki sposób w ich ojczyźnie przeżywa się czas Adwentu, przygotowuje do Świąt i świętuje Boże Narodzenie.
Więcej szczegółów z realizacji projektu już wkrótce.
Aktualnie każda ze szkół opracowuje logo projektu- poniżej prezentujemy niektóre propozycje naszych uczniów.


 


 

Właśnie otrzymaliśmy kolejną przesyłkę- odpowiedź na nasze listy. Tym razem pocztówki i rysunki uczniów dotarły do nas ze Szkoły Podstawowej na Skiathos- jednej z bardziej malowniczych greckich wysp na Morzu Egejskim. Jak pisze nauczycielka dzieci, Polska jest tam znana głównie ze swojej burzliwej historii. Mamy nadzieję, że wkrótce poznamy się lepiej i dowiemy więcej o naszych krajach. Tymczasem czekamy na kolejne listy!

 

 


 

W ramach projektu wysyłamy i otrzymujemy listy i pocztówki z innych krajów- szkół partnerskich. Przed świętami wysłaliśmy przesyłki na Litwę, do Niemiec, Turcji, Grecji i Azerbejdżanu- wszystkie listy dotarły już do adresatów- teraz czekamy na odpowiedź. [Kliknij]

 

Poznajemy również naszych przyjaciół z innych krajów i przedstawiamy siebie:

 

 

Litwa - Prezentacja [kliknij]

Turcja - Prezentacja [kliknij]

 


 

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do projektu eTwinning „Let's create tales”. Łącznie biorą w nim udział 23 szkoły. Głównym celem zaplanowanego na 2 lata przedsięwzięcia jest tworzenie opowiadań i bajek w języku angielskim lub też promowanie legend i baśni charakterystycznych dla danego kraju czy regionu. Oprócz tego uczniowie poznają szkoły, miasta i i kulturę krajów- partnerów projektu, wysyłają pocztówki i listy do swoich rówieśników z Europy i nie tylko.

 

 Zdjęcia z życzeniami od szkół partnerskich:

 

Prezentacje z kolędami i życzeniami od szkół partnerskich:
- Prezentacja 1 [kliknij]
- Prezentacja 2 [kliknij]
- Prezentacja 3 [kliknij]

 

Prezentacje naszej szkoły:

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach