Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Wyjazd wakacyjny

 

 Zapraszamy na stronę internetową wyjazdu wakacyjnego dzieci z naszej szkoły:

www.kolonia.pijarzy.katowice.pl

 

 

 

Wyjazd wakacyjny Austria 2015

11 lipca rozpoczęły się kolonie w Austrii. Z grupą uczniów naszej szkoły wyruszyliśmy autokarem do uroczego miasteczka Treffen koło Villach położonego na granicy Austrii, Włoch i Słowenii- w regionie Karyntia. Podróż przebiegła bezpiecznie. Po wyjściu z autokaru czekała nas pierwsza atrakcja- wyjazd kolejką górską Gerlitzen 1911 m.n.p.m., gdzie na wysokości 1508 m.n.p.m. znajdował się nasz hotel ALPENROSE.

Czytaj więcej...

Wyjazd integracyjny gimnazjum - dzień pierwszy

 

Powitanie przygody

 

Jak na pierwszy dzień przystało rozpoczęliśmy nie rychło rano, ponieważ dopiero o godz. 10:30 wyruszyliśmy spod szkoły. Podróż minęła nam szybko tak jak i rozpakowywanie naszych bagaży. Drogie mamy, pościel także już potrafimy ubierać :-) Po obiedzie tradycyjnie poszliśmy na leżakowanie aby nabrać siły przed popołudniowym szaleństwem na placu zabaw.

Czytaj więcej...

Wyjazd integracyjny gimnazjum - dzień drugi

 

Dzień Kalasancjusza

 

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy o godzinie 7:45. Troszkę było za wcześnie, ale w końcu zawsze w wakacje jest za wcześnie na pobudkę.
Humory nam poprawiła informacja, iż dzisiaj jest wielkie święto pijarskie i będą cukierki :-) Po śniadaniu wyruszyliśmy w poszukiwaniu źródła dającego zdrowie. Przechodząc obok Wisły, nie mogliśmy odmówić sobie spotkania z kaczkami. Jednak nie były zbyt rozmowne, ale za to fotogeniczne, co widać na kilku zdjęciach. Po tej przerwie wyruszyliśmy w dalsze poszukiwania.

Czytaj więcej...

Wyjazd integracyjny gimnazjum - dzień trzeci

 

Górska wyprawa

 

Dziś zbudziły nas promyczki wschodzącego słonka. Jednak poszliśmy dalej spać do czasu nie ubłaganej pobudki. Po śniadaniu wyruszyliśmy na dworzec PKP. Tam w trosce o naszą lepszą integracje pociąg się spóźnił jedyne 30 minut . Ten czas poświęciliśmy na konkurs piosenki, grę w „Ninje” oraz ulubione „fryzbie”. Przejazd pociągiem, choć krótki, zapewnił wszystkim wiele radości.

Czytaj więcej...

Wyjazd integracyjny gimnazjum - dzień czwarty

 

Skąpani w słonecznej wyprawie

 

Pobudka nastąpiła jak zawsze niespodziewanie. Nie było litości ani możliwości dolegiwania. Modlitwa i śniadanko dodały nam życia. Po śniadaniu uczestniczyliśmy we mszy świętej a potem nastąpiła próba do apelu oraz blok zajęć integracyjnych. Dzisiaj zjednoczyć nas miały zajęcia plastyczne. Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy które miały wspólnie wykonać rysunki które będą tłem do naszego występu.

Czytaj więcej...

Wyjazd integracyjny gimnazjum - dzień piąty

 

Dopasowani :-)

 

Poranek pokazał, że nikomu nie zabrakło pasty, kremu a wszystko było czyste, a sen tak spokojny że niektórzy mieli problem się obudzić :-)

Po śniadaniu udaliśmy się do kościoła na Eucharystię, a po niej na mały spacer nad Wisłę. W naszym odkrywaniu brzegów Królowej Polskich Rzek znaleźliśmy miejsce gdzie jeszcze nas nie było.

Czytaj więcej...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

 

    Znów nadszedł wrzesień i choć wszyscy pamiętają beztroskie wakacyjne dni już czas, aby rozpocząć nowy rok szkolny.  Dwumiesięczna przerwa dobiegła końca, a My spotkamy się ponownie w murach Naszej Szkoły.
O godzinie 9.00 cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej, aby Mszą Św. rozpocząć nowy rok. O. Marek Barczewski w imieniu rodziców, uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły powitał nowego Ojca Dyrektora Sławomira Dziadkiewicza.
Po Mszy Św.  klasa I Gimnazjum w krótkim przedstawieniu przypomniała wszystkim o historycznych wydarzeniach z 1 września. 

Czytaj więcej...

Zbiórka drobnych przyborów szkolnych

 

   

 

Szanowni Państwo,

Po raz kolejny prosimy o wsparcie misji p. Iwony Filipeckiej (Ambasadorki Fundacji Dzieci Afryki). Tym razem zbieramy drobne przybory szkolne: OŁÓWKI, DŁUGOPISY, KREDKI, GUMKI, TEMPERÓWKI, które dzięki Państwa hojności powędrują do najuboższych dzieci w Kiabakari, niewielkiej miejscowości w Tanzanii.

 

Czytaj więcej...

Pobłogosławienie tornistrów

 

    W czasie pierwszej porannej Mszy Świętej ojciec Dyrektor pobłogosławił tornistry, podręczniki oraz przybory szkolne uczniów klas pierwszych. Dzieci przyniosły swoje plecaki pod ołtarz, jako symbol oddania wszystkich swoich spraw Panu Jezusowi.
Tego dnia Lena z klasy 2a otrzymała nagrodę za konkurs plastyczny „Pijar w akcji”– piękny plecak pełen plastycznych przyborów. Serdecznie gratulujemy!
A tegorocznym pierwszakom życzymy wytrwałości i wielu sukcesów oraz niezapomnianych chwil spędzonych w murach Naszej Szkoły.  

 

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach