Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Samorząd Uczniowski

 

 

samorzad

 

Jeden rok szkolny mija nieublaganie, a następny zaraz się zacznie.

Chciałyśmy bardzo serdecznie podziękować za nieoceniona pracę w Szkolnym Samorządzie Poli B., Maćkowi D. oraz Olkowi O.

Jednocześnie serdecznie gratulujemy nowemu Samorządowi Szkolnemu, który rozpocznie swoją działalność już od 1 września, a mianowicie Julii C., Maćkowi D. oraz Olkowi O.

Dziękujemy w ich imieniu za oddane głosy podczas pierwszych w historii wyborów online.

Anna Majer i Aleksandra Stępień
Opiekunowie Samorządu Szkolnego

 

List o. Generała do nauczycieli

 2020 06 24List o Generala Grono Pedagogicznego 2020m

Czytaj więcej...

Dzień I Komunii Świętej

 

 

foto 14

 

7 czerwca klasa 3a obchodziła uroczysty dzień I Komunii Świętej. W tym roku, ze względu na okoliczności cała uroczystość miała miejsce w szkolnej kaplicy, w kameralnym gronie składającym się z najbliższej rodziny. Wśród pięknej dekoracji w całości wykonanej przez Rodziców, dzieci z przejęciem i wielką radością przyjęły pierwszy raz Pana Jezusa do swoich serc. Na pamiątkę tego wydarzenia, uczniowie wraz z rodzicami wsadzili do szkolnego ogródka krzew białego bzu. Będzie on przypominał ten ważny w ich życiu dzień.

Serdecznie dziękujemy Ojcu Dyrektorowi, z rąk, którego uczniowie przyjęli Ciało Pana Jezusa, Ojcu Dawidowi i Rodzicom, którzy wspaniale przygotowali dzieci do uroczystości oraz pięknie przystroili szkolną kaplicę, a Pani Dominice i Ania za anielski śpiew, który uświetnił Mszę Św.

 

Czytaj więcej...

Gratulujemy !!!

 

 

gratulacje

 


„Synu, od młodości swej staraj się o naukę, a będziesz ją nabywał aż do siwizny.

Jak oracz i siewca przystępuj do niej i czekaj na dobry jej plon;
trochę się utrudzisz pracując nad nią, ale wnet będziesz spożywał jej owoce”. (Syr 6,18-19).

 

  • Kołodziej Krzysztof – lauret Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii i matematyki
  • Dragon Antoni – lauret Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego
  • Stachura-Kułach  Aleksander – lauret Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego
  • Todd Daniel – lauret Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego
  • Karolak Karol – finalista Konkursu Przedmiotowego z historii
  • Julia Cieślikowska - II miejsce w Wojewódzkim konkursie krasomówczym "Niezwykli ludzie Śląska"

     

 

Dzień Ziemi

 

 

foto 23

 

Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony był Dzień Ziemi. Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony był Dzień Ziemi. Działania związane z obchodami tego dnia miały na celu promowanie ekologicznych postaw i zwrócenie uwagi na problemy zanieczyszczenia Ziemi. W związku z tym nauczycielka przyrody p. Ola i nauczycielka plastyki p. Basia zorganizowały dla uczniów naszej szkoły EKOLOGICZNE KONKURSY:1. „Diagnoza” – wykonanie plakatu o tematyce ekologicznej, odpowiadającemu na pytanie: na co choruje Ziemia? 2. Ułożenie wiersza, rymowanki o ochronie przyrody ( wody, ziemi, powietrza czy gleby).Konkurs spotkał się z zainteresowaniem uczniów. Bardzo się cieszymy , że w tym trudnym czasie pomimo braku możliwości spotkania się osobiście, uczniowie chętnie przystąpili do konkursu zdalnie.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej aktywności. Prace wysłane na konkurs były oryginalne i bardzo kreatywne, dlatego wybór nie był łatwy. Po wnikliwej ocenie udało się wyłonić zwycięzców.

 

Czytaj więcej...

Świąteczne przygotowania trzecioklasistów

 

 

foto 02

 

Uczniowie klas trzecich bardzo pracowicie spędzali dni poprzedzające Boże Narodzenie. Klasa 3a tradycyjnie już dekorowała świąteczne pierniczki. Dzieci obydwóch klas trzecich zadbały również o  świateczne dekoracje – papierowe łańcuchy, dekoracje z tzw. zimnej porcelany, a także piękne bombki ozdobione cekinami. Ciesząc się efektami swojej pracy uczestniczyli w wigilijnym spotkaniu w szkole.

Nad. Olga Chełstowska

 

Czytaj więcej...

MicroObservatory

 

 

OpenClusterM46

 

Tuż przed GWIAZDKĄ zakończył się coroczny projekt edukacyjny MicroObservatory Observing with NASA w którym zainteresowani uczniowie fotografowali gwiazdy.

Foto Krzysztof K.  kl.VIII

 

Czytaj więcej...

Jasełka

 

 

foto 15

 

15 grudnia cała społeczność szkolna spotkała się na niedzielnej Mszy Św., by wspólnie pomodlić się o jak najlepsze przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Po Mszy Św. klasa 3a wystawiła jasełka. Wprowadzeni w świąteczny nastrój przełamaliśmy się opłatkiem, życząc sobie, aby Jezus każdego dnia rodził się na nowo w naszych sercach.

nad. Dorota Bieniek

 

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet

 

 

foto 2

 

Klasy trzecie w tym roku wspólnie świętowały Dzień Kobiet w kinie.  Obejrzeliśmy film „Zew krwi”, zrealizowany na podstawie powieści Jacka Londona. Z zapartym tchem śledziliśmy losy psa o wielkim sercu. Oprócz biletów do kina dziewczynki otrzymały od swoich kolegów słodkie upominki i piękne życzenia. 

Nad. Dorota Bieniek

 

 

Czytaj więcej...

Laurka dla medyka

 

 

foto 02

 

W ten wyjątkowy Międzynarodowy Dzień Zdrowia ślemy podziękowania lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym oraz wszystkim osobom pracującym w służbie zdrowia za ich trudną pracę.Jest to jednocześnie znak, że doceniamy, to co robią dla całej ludzkości. Jesteśmy im wdzięczni, dlatego skromnym przejawem naszego szacunku są wykonane przez naszych uczniów prace plastyczne, laurki , którymi dziękujemy za ciężką posługę w trudnych dla nas czasach. W ten wyjątkowy Międzynarodowy Dzień Zdrowia ślemy podziękowania lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym oraz wszystkim osobom pracującym w służbie zdrowia za ich trudną pracę.Jest to jednocześnie znak, że doceniamy, to co robią dla całej ludzkości. Jesteśmy im wdzięczni, dlatego skromnym przejawem naszego szacunku są wykonane przez naszych uczniów prace plastyczne, laurki , którymi dziękujemy za ciężką posługę w trudnych dla nas czasach. 
PS. Prace zostały wykonane w ramach konkursu plastycznego - dziękujemy za udział. Wszystkie prace bardzo nam się podobają i zostaną nagrodzone po powrocie do szkoły.

Pani Ania i pani Basia

 

 

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach