Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Dzień Ziemi

 

 

foto 23

 

Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony był Dzień Ziemi. Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony był Dzień Ziemi. Działania związane z obchodami tego dnia miały na celu promowanie ekologicznych postaw i zwrócenie uwagi na problemy zanieczyszczenia Ziemi. W związku z tym nauczycielka przyrody p. Ola i nauczycielka plastyki p. Basia zorganizowały dla uczniów naszej szkoły EKOLOGICZNE KONKURSY:1. „Diagnoza” – wykonanie plakatu o tematyce ekologicznej, odpowiadającemu na pytanie: na co choruje Ziemia? 2. Ułożenie wiersza, rymowanki o ochronie przyrody ( wody, ziemi, powietrza czy gleby).Konkurs spotkał się z zainteresowaniem uczniów. Bardzo się cieszymy , że w tym trudnym czasie pomimo braku możliwości spotkania się osobiście, uczniowie chętnie przystąpili do konkursu zdalnie.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej aktywności. Prace wysłane na konkurs były oryginalne i bardzo kreatywne, dlatego wybór nie był łatwy. Po wnikliwej ocenie udało się wyłonić zwycięzców.

 

Czytaj więcej...

Świąteczne przygotowania trzecioklasistów

 

 

foto 02

 

Uczniowie klas trzecich bardzo pracowicie spędzali dni poprzedzające Boże Narodzenie. Klasa 3a tradycyjnie już dekorowała świąteczne pierniczki. Dzieci obydwóch klas trzecich zadbały również o  świateczne dekoracje – papierowe łańcuchy, dekoracje z tzw. zimnej porcelany, a także piękne bombki ozdobione cekinami. Ciesząc się efektami swojej pracy uczestniczyli w wigilijnym spotkaniu w szkole.

Nad. Olga Chełstowska

 

Czytaj więcej...

MicroObservatory

 

 

OpenClusterM46

 

Tuż przed GWIAZDKĄ zakończył się coroczny projekt edukacyjny MicroObservatory Observing with NASA w którym zainteresowani uczniowie fotografowali gwiazdy.

Foto Krzysztof K.  kl.VIII

 

Czytaj więcej...

Jasełka

 

 

foto 15

 

15 grudnia cała społeczność szkolna spotkała się na niedzielnej Mszy Św., by wspólnie pomodlić się o jak najlepsze przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Po Mszy Św. klasa 3a wystawiła jasełka. Wprowadzeni w świąteczny nastrój przełamaliśmy się opłatkiem, życząc sobie, aby Jezus każdego dnia rodził się na nowo w naszych sercach.

nad. Dorota Bieniek

 

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet

 

 

foto 2

 

Klasy trzecie w tym roku wspólnie świętowały Dzień Kobiet w kinie.  Obejrzeliśmy film „Zew krwi”, zrealizowany na podstawie powieści Jacka Londona. Z zapartym tchem śledziliśmy losy psa o wielkim sercu. Oprócz biletów do kina dziewczynki otrzymały od swoich kolegów słodkie upominki i piękne życzenia. 

Nad. Dorota Bieniek

 

 

Czytaj więcej...

Laurka dla medyka

 

 

foto 02

 

W ten wyjątkowy Międzynarodowy Dzień Zdrowia ślemy podziękowania lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym oraz wszystkim osobom pracującym w służbie zdrowia za ich trudną pracę.Jest to jednocześnie znak, że doceniamy, to co robią dla całej ludzkości. Jesteśmy im wdzięczni, dlatego skromnym przejawem naszego szacunku są wykonane przez naszych uczniów prace plastyczne, laurki , którymi dziękujemy za ciężką posługę w trudnych dla nas czasach. W ten wyjątkowy Międzynarodowy Dzień Zdrowia ślemy podziękowania lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym oraz wszystkim osobom pracującym w służbie zdrowia za ich trudną pracę.Jest to jednocześnie znak, że doceniamy, to co robią dla całej ludzkości. Jesteśmy im wdzięczni, dlatego skromnym przejawem naszego szacunku są wykonane przez naszych uczniów prace plastyczne, laurki , którymi dziękujemy za ciężką posługę w trudnych dla nas czasach. 
PS. Prace zostały wykonane w ramach konkursu plastycznego - dziękujemy za udział. Wszystkie prace bardzo nam się podobają i zostaną nagrodzone po powrocie do szkoły.

Pani Ania i pani Basia

 

 

Czytaj więcej...

Karnawałowe zajęcia plastyczne

 

 

foto 01

 

Karnawałowe zajęcia plastyczne Wspomnienia z przygotowań do karnawałowych szaleństw. Klasa 2a wykonała w tym roku zabawne maski karnawałowe, które pozwoliły dzieciom wcielić się w dzikie zwierzęta.  Wesoły klimat wprowadziły do klasy szalone klauny wykonane z talerzyków papierowych.

 

 

Czytaj więcej...

Wspomnienia

  

 

Mikołajki

 

 

foto 01

 

6 grudnia św. Mikołaj odwiedził naszą szkołę. Spotkał się ze wszystkimi uczniami - w ich salach - przynosząc słodki upominek. 
Przypomniał nam, że każdy z nas może być świętym czyniąc dobra względem drugiego człowieka każdego dnia.

 

Czytaj więcej...

Wielka Fabryka Elfów

 

 

21

 

5 grudnia 2019 roku obie klasy pierwsze wybrały się do Wielkiej Fabryki Elfów w Katowicach. Nasi uczniowie spotkali się tam z elfami, które przygotowały dla nich różne ciekawe zadania, by uratować Mikołaja. Radości i zabawie nie byłoby końca, gdyby nie umówiona godzina powrotu do szkoły;)  Na szczęście każdy zdążył zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem, a na pamiątkę dostał elfowy kalendarz, który przez cały rok będzie przypominał o tej wesołej i ciekawej wycieczce.

Nad. Michalina Balon

 

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach