Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Wakacje z robotami

 

Projekt Instytutu Goethego Deutsch Plus

 

 

2019 09 09 gete

 

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do projektu Instytutu Goethego: Deutsch Plus. Jednocześnie stała się członkiem prestiżowej sieci szkół w Polsce, które wspierają naukę języka niemieckiego. Projekt Instytutu Goethego, pod patronatem Ambasady Niemiec w Polsce, zapewni naszym uczniom udział w ciekawych warsztatach, konkursach i wydarzeniach. Również nauczyciele skorzystają z wartościowych szkoleń i materiałów.

 

Strona projektu: www.goethe.de

Nad. Karolina Krisch (Marczyk)

 

 

 

 

Osobliwości Świata Fizyki

 

 

foto 01

 

We wrześniu tradycyjnie odbyły się wyjścia klas 7 i 8 na wykłady połączone z pokazami doświadczeń „Osobliwości Świata Fizyki” organizowane przez Instytut Fizyki.

 

 

Czytaj więcej...

Klasy 2 w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie

 

 

foto 01

 

Klasy drugie wzięły udział w jesiennej lekcji przyrodniczej, która miała na celu przybliżenie dzieciom różnych wiadomości z zakresu edukacji przyrodniczej. Obserwowaliśmy zachowania dzikich zwierząt, poznaliśmy żubrzą rodzinę oraz zobaczyliśmy film o historii żubrów pszczyńskich. Następnie udaliśmy się na spacer po pszczyńskim parku. To był bardzo udany dzień!

Nad. Anna Majer

 

 

Czytaj więcej...

VI Święto Laikatu Pijarskiego

 

 

54ef8d022a

 

W dniach 4-6 października 2019 r., nauczyciele i pracownicy naszej szkoły uczestniczyli w VI Święcie Laikatu Pijarskiego organizowanym przez Polską Prowincję Zakonu Pijarów. Kilku z nich otrzymało nagrodę i wyróżnienie z rąk ojca prowincjała.W dniach 4-6 października 2019 r., nauczyciele i pracownicy naszej szkoły uczestniczyli w VI Święcie Laikatu Pijarskiego organizowanym przez Polską Prowincję Zakonu Pijarów. Kilku z nich otrzymało nagrodę i wyróżnienie z rąk ojca prowincjała.

Gratulujemy!!!

 

 

Czytaj więcej...

Wystawa LEGO

 

 

foto 12

 

Klasa 2a uczestniczyła 10 października w warsztatach organizowanych przez LEGO. Na dzieci, które podjęły wyzwanie czekał program pięciu wyzwań układanych pod czujnym okiem Mistrza Wu. Uczestnicy wzięli udział w misji Cole’a, Kaia, Zane’a, Lloyda i Nyi, w ramach których mogli sprawdzić swoją zręczność i umiejętności posługiwania się spinnerem. Śmiałkowie, którzy z powodzeniem wykonali wszystkie zadania otrzymali dyplom najprawdziwszego ninja.

Nad. Anna Majer

 

 

Czytaj więcej...

PETER BLACK

 

 

obr

 

W dniu 15 października uczniowie naszej szkoły – klas 8b,7b, 5b i 5a -  uczestniczyli w spektaklu teatralnym w języku angielskim pod tytułem PETER BLACK.

Jest to historia człowieka, który w ciągu jednego dnia traci dosłownie wszystko.  Bohater zaczynając od zera, motywowany podstawowymi potrzebami ludzkimi, takimi jak jedzenie, sen, ciepło, praca, przyjaciele- nauczył się cenić w życiu to , co naprawdę ważne. 

Czytaj więcej...

Zajęcia artystyczne

 

 

foto 17

 

W ramach projektu "Kolorowe, twórcze i radosne dzieciństwo" odbywają się zajęcia plastyczne, muzyczne oraz teatralne. Dzieci wspólnie spędzają czas rozwijając swoje zdolności i umiejętności. Kreatywność to nasz znak rozpoznawczy!

Projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Katowice

 

 

Czytaj więcej...

Wizyta z Berlina

 

 

2019 10 16 berlin

 

Dziś w naszej szkole warsztaty dla klas 7 i 8 poprowadziła studentka Antonia z Berlina. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Deutsch Plus we współpracy z Instytutem Goethego. Antonia opowiadała o Niemczech, Berlinie, swojej dzielnicy oraz o swoim życiu codziennym. Poruszała z uczniami takie tematy jak system szkolnictwa, zainteresowania, rodzina, zwierzęta, jedzenie itp. 

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach