Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Kółko kulinarne

 

x kuchnia 05

 

Podczas zajęć na kółku kulinarnym, realizujemy założenia projektu edukacyjnego, który ma za zadanie upowszechniać wśród dzieci zasady racjonalnego odżywiania oraz przeciwdziałać marnowaniu żywności.

Jak widać, idzie nam świetnie.

Czytaj więcej...

Reprezentanci Polski w naszej szkole

 

reczna 081

 

W dniach 11 – 29 stycznia 2023 roku Polska i Szwecja będą gospodarzami Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Jedną z hal, na której zostaną rozegrane spotkania, między innymi Polaków w fazie grupowej, będzie katowicki Spodek.

W związku z promocją Mistrzostw gościliśmy dziś w naszej szkole ambasadorów tego wydarzenia, byłych wybitnych reprezentantów Polski –  Iwonę Niedźwiedź oraz  Sławomira Szmala.

Czytaj więcej...

Patrocinium

 

patrocinium 76

 

25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Patrocinium, czyli dzień patrona szkoły. Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Św., po której nastąpiło pasowanie pierwszoklasistów. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami spędzili miło czas przy słodkościach przygotowanych przez rodziców. Zwieńczeniem dnia było rozdanie nagród za konkurs plastyczny Jesieniar(t) oraz tańce pijarskie na sali gimnastycznej.

 

Czytaj więcej...

Zdrowe śniadanie w kl. 3c

 

snadanie 01

 

Klasa 3c w ramach obchodów Patrociunium wykonała z przyniesionych produktów zdrowe i smaczne śniadanie. Dzieci w fartuszkach z zapałem kroiły i obierały. Efektem pracy były pyszne kanapki.

Czytaj więcej...

Klasa 4a w Muzeum Energetyki

 

MUZEUM 01

 

W dniu 24 listopada klasa 4a  odwiedziła Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych.
Uczniowie uczestniczyli w pokazach związanych z elektrycznością. Na pokazach naukowych mogliśmy przetestować działanie elektromagnesu i sprawdziliśmy czy przepływa przez nas prąd. Jednak najbardziej zaskoczyła nas możliwość wygrywania muzyki za pomocą piorunów. W trakcie zwiedzania dowiedzieliśmy się także jak wytwarzany jest prąd w elektrowni tuż obok muzeum, zobaczyliśmy najstarszą w Polsce działająca żarówkę i przeżyliśmy bliskie spotkania z wyładowaniami 1 000 000 V.

Czytaj więcej...

Odnowienie przyrzeczeń ministranckich

 

2022 11 20 ministranci

 

20 listopada br., w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w naszej szkole odbyła się uroczystość odnowienia przyrzeczeń ministranckich.
Na Mszy św. wspólnoty szkolnej do grona ministrantów został przyjęty został także Mateusz z kl. 6a.
Z kolei uczniowie klas trzecich, którzy przygotowują się do przystępowania do sakramentów pokuty i Eucharystii, otrzymali poświęcone medaliki od swoich rodziców.

Czytaj więcej...

Klasy piąte i szóste w Krakowie

 

Krakow 13

 

W dniach 17-18.11.2022r. uczniowie klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów w Katowicach wzięli udział w wyciecze do Krakowa, która została zorganizowana w ramach ministerialnego programu „Poznaj Polskę”.

Czytaj więcej...

Ratownicy w naszej szkole

 

kpp 11

 

Pięcioro nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w odbywającym się w szkole kursie Ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Po ciężkich „bojach”, kilku nieprzespanych nocach i pozytywnie zdanym egzaminie państwowym uzyskali oni tytuł Ratownika.

Gratulujemy :-)

Czytaj więcej...

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

 

11listopada 09

 

10 listopada społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej by o godz. 11.11 odśpiewać hymn narodowy. Uczniowie kl. 7 pod opieką br. Janusza i p. Łukasza Cyrana wystawili krótki spektakl przybliżający drogę Polski do niepodległości. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie nagród przez Ojca Dyrektora za udział w patriotycznym konkursie plastycznym.

Czytaj więcej...

7b na Katowickich Targach Książki

 

targi 06

 

W piątkowe popołudnie klasa 7b wybrała się na Katowickie Targi Książki, będące największą czytelniczą imprezą na Górnym Śląsku. Uczniowie zaopatrzyli się  nie tylko w książkowe nowości, ale też pozycje wznowione lub takie, które trudno zdobyć w księgarni.
Zaproszeni do udzielenia wywiadu dla Polskiego Radia Katowice, energicznie zaprzeczali opinii o rzekomym spadku czytelnictwa wśród młodzieży, mówili o tym, czym jest dla nich kontakt z książką, wspominali pierwszą swoją samodzielną lekturę i dyskutowali o  zasadności czytania e-booków. 

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach