Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Wyjazd wakacyjny

 

 Zapraszamy na stronę internetową wyjazdu wakacyjnego dzieci z naszej szkoły:

www.kolonia.pijarzy.katowice.pl

 

 

Kolonie Międzyzdroje 2016

 

   

Tegoroczna kolonia za nami. Uczniowie naszej szkoły spędzili dwa tygodnie nad polskim morzem w Międzyzdrojach. Pogoda dopisywała a bliskość plaży sprawiła, że dzieci niemal codziennie mogły spacerować brzegiem morza oraz zażywać kąpieli morskich pod okiem ratownika. Uczestnicy kolonii wzięli udział w wielu atrakcjach. Byli na wycieczce w Wiosce Wikingów- gdzie rozegrały się podchody, w Oceanarium, Planetarium, Żubrowisku, rejsie statkiem oraz Tropical Island w Berlinie. W trakcie kolonii odbyła się gra terenowa, która pozwoliła na poznanie okolicy- Alei Gwiazd, Wolińskiego Parku Narodowego i wielu innych. 

Czytaj więcej...

Półkolonie - dzień 1

 

   

Razem lepsi !

Dzień rozpoczęliśmy poranną modlitwą i zapoznaniem się z wszystkimi uczestnikami kolonii. Ułatwiła nam to zabawa z piłką, którą przygotowali nasi animatorzy. Po zapoznaniu przyszedł czas na naukę tańca-cha cha. Nauczyliśmy się wielu kroków oraz figur niezbędnych do tego tańca. Potem przyszedł czas na naukę angielskiego na wesoło. Poznaliśmy wiele nazw warzyw i owoców. Na zajęciach plastycznych stworzyliśmy nasze identyfikatory oraz udokumentowaliśmy na papierze nasze wspomnienia z wakacji. Panie kucharki przygotowały dla nas fantastyczny posiłek. Następnie rozpoczęliśmy gry i zabawy oraz zajęcia sportowe, które przygotował Michał. Był to dzień pełen wrażeń :-)

Magda Gosiewska i Hania Chrostek 

Czytaj więcej...

Półkolonie - dzień 2

 

   

Wodny świat

Drugi dzień półkolonii zaczęliśmy od modlitwy i wprowadzenia w plan dnia. Tam dowiedzieliśmy się, że dzisiejszy dzień spędzimy w świecie podwodnych dziwów. Na porannym eksperymencie przekonaliśmy się, że na specjalnej foli potrafimy namalować wymarzony podwodny świat. Pomagali nam w tym animatorzy przebrani w błękitne fantazyjne stroje. Po eksperymencie mieliśmy okazję wykonać mieniące się ryby z płyt CD oraz nauczyć się nowych słów w języku angielskim. Przed obiadem czekały na nas jeszcze morskie gry ruchowe. Po smacznym obiedzie wszyscy udali się na sale gimnastyczna by tam sprawdzić swoją szybkość w sztafetach oraz spróbować swych sił na ściance. Dzień ten równie szybko minął jak wczorajszy.

Czytaj więcej...

Półkolonie - dzień 3

 

   

Anty grawitaczki to fajne dzieciaczki

Dzisiejszy dzień zaczęliśmy poranną modlitwą, po której pojechaliśmy do FreeStyle parku. Spędziliśmy dwie wspaniałe godziny bawiąc się w basenach z piankami, na zjeżdżalniach i trampolinach. Po męczącej zabawie wróciliśmy do szkoły na pyszny obiad. Po nim grupa podzieliła się na dwa rodzaje zajęć. Jedna udała się na sale gimnastyczna by wspinać się na ściance a druga uczestniczyła w warsztatach modelarskich. I tak dzień pełen wrażę się zakończył.

Czytaj więcej...

Półkolonie - dzień 4

 

   

Pająki z wyspy KIRI- BIR

Przed ostatni dzień półkolonii zaczęliśmy modlitwa poranną po której dowiedzieliśmy się że dzisiaj obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Józefa Kalasancjusza założyciela zakonu pijarów. Dodatkowo br. Janusz powiedział nam że dzisiaj będziemy bawić się w świecie pająków. W eksperymencie pierwszym wykonaliśmy pajęczynę, do której pająki wykonaliśmy na zajęciach z panią Majer. Na angielskim uczyliśmy się nazw zwierząt. Na ostatnim eksperymencie tych półkolonii odbył się quiz wiedzy o św. Józefie Kalasancjuszu.

Czytaj więcej...

Półkolonie - dzień 5

 

   

Dwa światy

Ostatni dzień półkolonii zaczęliśmy modlitwą i przedstawieniem tematu dnia. Po podziale uczestników na dwa zespoły, każda z nich wybrała postacie za jakie chce się przebrać. Jedna wcieliła się w MINIONKI a druga w dzikie zwierzaki. W wykonaniu wspaniałych strojów z bibuły, pomagali animatorzy. Po wykonaniu wszystkich przebrań, nastąpiła prezentacja grup a następnie każdy zespół odtańczył swój specjalny taniec.

W ramach obiadu udaliśmy się na pizze do restauracji  a po powrocie obejrzeliśmy prezentację wszystkich zdjęć z półkolonii. I tak dobiegła końca piękna wakacyjna przygoda.

Czytaj więcej...

Wyjazd integracyjny klasy I gimnazjum

 

   

Zapraszamy na stronę internetową

wyjazdu integracyjnego

klas pierwszych gimnazjum

.                                                                                                                                                                          .

www.integracja2016.pijarzy.katowice.pl

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

 

 

 

Początek wspaniałej przygody.

Inaugurację roku szkolnego, rozpoczęliśmy od uroczystej Maszy św. odprawionej na sali gimnastycznej dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Po niej uczniowie klas pierwszych gimnazjum przygotowali apel o treściach szkolno- patriotyczny. Po akademii wszyscy udali się na lekcje z wychowawcami.

Najbardziej zestresowane były, tradycyjnie pierwszaki jednak szybko zaaklimatyzowały się w nowym gronie klasowym.

Czytaj więcej...

W naszej szkole można tańczyć

 

 

 

 

Zaczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim powstają nowe inicjatywy uczniowskie. Pierwszą mogliśmy zaobserwować już dziś na długiej przerwie. Była nią „taneczna przerwa”, którą zainicjowały uczennice klasy 3 Gimnazjum, zachęcając do zabawy innych gimnazjalistów. Zabawa była przednia, zresztą zobaczcie sami.

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach