Wyniki egzaminu gimnazjalnego
- znów mamy powód do dumy i radości !
|
|||||
Język polski |
Matematyka |
Kolonie Tylicz
W dniach 26.06-05.07 trzydzieścioro pięcioro dzieci z naszej szkoły wypoczywało na koloniach letnich w Tyliczu. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć piękne tereny Beskidu Sądeckiego oraz sąsiadującą z naszym krajem Słowację. Turnus rozpoczęliśmy od wizyty w Pasiece Barć, w której dzieci podglądały życie pszczół, formowały woskowe świece oraz kosztowały pysznego miodu. Przez większość naszego pobytu pogoda była wspaniała, co pozwoliło nam na skorzystanie z wielu atrakcji turystycznych. Pierwsze dni spędziliśmy na podziwianiu Krynicy i jej okolic. Odwiedziliśmy park linowy, krynicki deptak, pijalnię wód mineralnych, farmę Lama oraz Górę Parkową. W czwartek i sobotę pojechaliśmy autokarem na Słowację do parku wodnego oraz Jaskini Bielańskiej. Dzięki wspaniałym paniom przewodniczkom dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale również poznały wiele ciekawostek o naszych południowych sąsiadach.
|
Wspomnienie z rajdu
Do zobaczenia za rok ! Nad. o. Marek
|
Kolonie Tylicz
W dniach 26.06-05.07 trzydzieścioro pięcioro dzieci z naszej szkoły wypoczywało na koloniach letnich w Tyliczu. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć piękne tereny Beskidu Sądeckiego oraz sąsiadującą z naszym krajem Słowację.
Turnus rozpoczęliśmy od wizyty w Pasiece Barć, w której dzieci podglądały życie pszczół, formowały woskowe świece oraz kosztowały pysznego miodu.
Przez większość naszego pobytu pogoda była wspaniała, co pozwoliło nam na skorzystanie z wielu atrakcji turystycznych. Pierwsze dni spędziliśmy na podziwianiu Krynicy i jej okolic. Odwiedziliśmy park linowy, krynicki deptak, pijalnię wód mineralnych, farmę Lama oraz Górę Parkową.
W czwartek i sobotę pojechaliśmy autokarem na Słowację do parku wodnego oraz Jaskini Bielańskiej. Dzięki wspaniałym paniom przewodniczkom dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale również poznały wiele ciekawostek o naszych południowych sąsiadach.
Na koloniach nie zabrakło również innych atrakcji. Dzieci brały udział w warsztatach językowych organizowanych przez Szkołę Języków Obcych EGIDA. Miały również okazję zaprezentowania swoich talentów w kolonijnym Mam Talent oraz wykazania się umiejętnością współpracy podczas podchodów.
Na koniec wszyscy zasłużyli na dyplomy oraz drobne upominki.
Nad. Magdalena Pawlak
Obóz Bożych Bohaterów
W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, dla najmłodszych uczniów naszej szkoły został zorganizowany obóz biblijno-survivalowy. Miejscem wyjazdu był Pijarski Ośrodek Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Pieniny Spiskie. Tygodniowy turnus opierał się na rozważaniach bohaterskich czynów 5 postaci ze Starego Testamentu: Dawida, Jozue, Judyty, Gedeona i Rut. Każda z tych osób miała niepowtarzalne cechy charakteru, których uczestnicy chcieli się nauczyć. Od samego rana z zapałem zabierali się do hartowania swojego ducha i ciała przez rozgrzewkę i modlitwę. Po śniadaniu wyruszali na zajęcia terenowe z budowy szałasów, rozpalania ognia czy umiejętności określania kierunków świata. Czas poobiedni przeznaczali na zabawy grupowe, turnieje, zawody sprawnościowe, spacery oraz tory przeszkód po lasach i bezdrożach. Wieczorami brali udział w zabawach grupowych oraz dyskotece i wieczornych podchodach z latarkami.
|
Znów mamy powód do dumy i radości
Z radością informujemy, że nasza szkoła zajęła trzecie miejsce w rankingu szkół podstawowych w Katowicach.
Ranking szkół podstawowych w Katowicach
. .
|
Wspominamy św. Józefa Kalasancjusza
Nad. br. Janusz
|
Spotkanie z absolwentem
Więcej informacji można znaleźć np. tutaj: [kliknij] Nad. p. Barbara Trólka
|
Zielona Szkoła
Nasze miejsce zakwaterowania to Willa pod szczęśliwą 7 w Kuźnicy. W ośrodku czekały na nas nie tylko ładne pokoje, ale przede wszystkim smakowite posiłki, zawsze życzliwy personel i wymarzona pogoda: słońce, słońce i jeszcze raz słońce.
|
Wycieczka klasy 4a
2 października całą klasą wyjechaliśmy w kierunku Beskidów, aby nacieszyć si ostatnim prawdziwie ciepłym dniem. Po krótkiej podróży przybylismy do Bystrej Śląskiej, do Parku Juliana Fałata, gdzie mieści się Muzeum „Fałatówka”, w którym przez blisko 20 lat mieszkał i tworzył ten słynny polski akwarelista. Pokrzepieni śniadaniem wyruszyliśmy w drogę, podziwiając widoki na pasmo Klimczoka i Szyndzielni.I choć szczyt Koziej Góry, który zdobyliśmy, do najwyższych nie należał, to atrakcji nie zabrakło. Było trochę wspinaczki, szukanie grzybów i wiewiórek, ognisko z kiełbaskami, gry i zabawy wokół schroniska i na placu zabaw, a dla tęskniących za szkołą- zagadki matematyczne. Zdołaliśmy nawet przećwiczyć piosenkę zadaną na wtorkową lekcję muzyki.
|