Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

  

 

  zap 01

 

„Kultura serca zaczyna się od wdzięczności”. 

 

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i wspólnotowego przeżycia Jubileuszu naszej szkoły.

Jeszcze raz z serca dziękuję
o. Marian

 

 


 

Inauguracja roku szkolnego

 

 

foto 02

 

1 września, po długiej rozłące z rówieśnikami, nauczycielami i murami szkolnymi, rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/2021. W tym roku inauguracja była kameralna, bo w gronie swoich wychowawców i uczniów z klasy, ale bardzo wyczekiwana przez wszystkich. Najwięcej emocji towarzyszyło pierwszoklasistom, którzy pierwszy raz mogli spotkać się ze swoją Panią i kolegami z klasy.  Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy dużo zdrowia i darów Ducha Świętego.

 

 

Czytaj więcej...

Konkurs Silesia Incognita

 

 

foto 06

 

4 września 2020r. w Tychach odbył się finał 4 Konkursu Silesia Incognita, w którym udział brały reprezentantki naszej szkoły Julia Cieślikowska i Alicja Huć. W finale konkursu uczestniczyło 30 szkół. Warto podkreślić, iż nasza szkoła bierze udział w każdym z finałów, a w pierwszym zajęliśmy I miejsce. Dziewczyny po kilku godzinach naprawdę emocjonujących rozgrywek i zaskakujących pytań zajęły V miejsce.

 

 

Czytaj więcej...

Terminy olimpiad w roku szkolnym 2020/2021

 

 2020 09 12 olimpiady

 

 

10-lecie szkoły

 

swieto 08

 

28 września 2020 roku Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach obchodziła jubileusz 10-lecia. Świętowanie rozpoczęło się w klasach, gdzie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami zjedli urodzinowy tort. Następnie przypomniany został życiorys św. Józefa Kalasancjusza – założyciela szkół pijarskich. Kolejno cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście udali się do Kościoła Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, by uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej. Eucharystię odprawił ks. biskup Grzegorz Olszowski. 

 

 

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka

 

 

foto 01

 

30 września przystrojeni w muszki i krawaty chłopcy świętowali Dzień Chłopaka. Dziewczynki z młodszych klas stanęły na wysokości zadania i z pomocą swoich mam zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci solenizantów. Każdy z kolegów otrzymał drobny upominek i piękne życzenia. Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia!

 

 

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Tornistra

 

 

foto 01

 

1 października przypada Ogólnopolski Dzień Tornistra. Korzystając z okazji Ojciec Dyrektor poświęcił wszystkim pierwszoklasistom tornistry i przybory szkolne. Dzięki temu dzieci poczuły się  jeszcze bardziej uczniami. Teraz pierwszoklasiści z niecierpliwością będą się przygotowywać do uroczystości pasowania na ucznia.

 

 

Czytaj więcej...

 

 Nasza szkoła przystąpiła do incjatywy:

  2020 10 08 rozaniec

18 - 19 października 2020r.

 

Szczegóły: fb www
     

 

 


 

 

Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

 

 

foto 02

 

Tegoroczne 20 SMP odbyło się w każdej placówce z osobna. Z naszej, katowickiej szkoły brało udział 15 osób. Każdy z nas otrzymał maseczkę z nadrukiem Młodzieży Pijarskiej, która będzie wyjątkową i uniwersalną pamiątka ze względu na czas pandemii. A tak uczestnicy wspominali tegoroczne spotkanie: "To SMP było dla mnie chwilą przerwy od codzienności, urozmaiceniem codziennej rutyny. Była to świetna okazja na przemyślenie wielu kwestii oraz na spotkanie z wspaniałymi ludźmi. Wspólna integracja, taniec, modlitwa, ale także po prostu zwykła rozmowa, na bardzo długo zostaną nam w pamięci."Do zobaczenia za rok, miejmy nadzieję w większym gronie.

 

 

Czytaj więcej...

 

  2020 10 10 dzien naucz
 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach