Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Wygrana w Konkursie Artystycznym Bawimy się lalkami

 

 

foto 1

 

Uczennica klasy drugiej – Marta, wygrała w Konkursie Artystycznym „Bawimy się lalkami”. Konkurs polegał na wykonaniu lalki teatralnej (kukły) przedstawiającej postać z bajki, baśni, legendy literatury polskiej lub zagranicznej.

Zapraszamy do obejrzenia spektaklu, w roli głównej z kukiełką Marty: 
film

Czytaj więcej...

PATROCINIUM - 27 Listopada

 

 

2020 11 23 Kalasancjusz

 

27 Listopada obchodzimy święto PATROCINIUM - święto opieki świętego Józefa Kalasancjusza.

Tego dnia w różnych miejscach Europy i świata, w dużych i małych szkołach pijarskich, w świetlicach i ośrodkach, parafiach i na misjach odprawiana jest uroczysta Msza święta.
Właściwie jest to nie tylko święto wszystkich "pijarów", czyli uczących się w szkołach pobożnych, ale również przyjaciół, sympatyków i wszystkich związanych z zakonem Szkół Pobożnych.

 

 

 

Filmowe popołudnie

 

 

foto 11

 

W piątek popołudniu, klasa 7b zamiast iść do domu została w szkole na wymarzony popołudniowy seans filmowy. Miała być noc, ale okoliczności nie pozwoliły. Zaraz po lekcjach ławki wylądowały pod ścianami, na podłodze koce i karimaty, a na ekranie Rodzinka Adamsów. Do tego tona pizzy i dwie super humoru. Korzystając z nieobecności innych, dzieciaki spełniły swoje odwieczne marzenie, czyli.... gra w chowanego na pustym, szkolnym korytarzu. Zmęczeni i szczęśliwi możemy teraz zacząć nowy tydzień.

 

 

Czytaj więcej...

Szkoła do hymnu

 

 

foto 02

 

Szkoła do hymnu - czyli obchody Narodowego Święta Niepodległości

Pomimo nauczania zdalnego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji akcji MEN "Szkoła do hymnu". W czasie lekcji online, o godz. 11.11 odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego". Młodsi uczniowie na zajęciach plastycznych wykonali ponadto kokardę narodową w biało-czerwonych barwach.

 

 

Czytaj więcej...

Milion dzieci modli się na różańcu

 

 

foto 01

 

19 października nasza szkoła wzięła udział w akcji "Milion dzieci modli się na różańcu".  O godz. 9.00 uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami odmówili w swoich salach modlitwę różańcową.Akcję zorganizowała papieska fundacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Ma ona swoje źródło w obietnicy Ojca Pio mówiącej o nadziei przemiany świata na lepsze, dzięki modlitwie najmłodszych.Dziękujemy za wspólną modlitwę.

 

 

Czytaj więcej...

Dzień Anioła Stróża

 

 

foto 00

 

Kościół katolicki w szczególny sposób czci pamięć Aniołów Stróżów i 2 października obchodzi ich święto. Ma nam ono przypominać o Bożej interwencji w dzieje człowieka za pośrednictwem aniołów. Otrzymali oni bowiem misję, by nas prowadzić, ochraniać, upominać, pomagać w nawróceniu, wspierać w wykonywaniu powierzonych zadań, bronić w momentach niebezpieczeństw i pokus.Nasi uczniowie z okazji Wspomnienia Aniołów Stróżów przypomnieli sobie o roli Aniołów w naszym życiu. Każdy wykonał na zajęciach plastycznych swojego Anioła. Bądźmy dla siebie Aniołami Stróżami.

 

 

Czytaj więcej...

Jesień to piękna pora roku

 

 

foto 01

 

Jesień to piękna pora roku, ze względu na kolory, którymi nas zachwyca, ale i dary jakimi nas obdarza. To właśnie jesienią zajadamy się pysznymi owocowa z sadu, takimi jak rumiane jabłka, soczyste śliwki czy pachnące gruszki. W lasach zbieramy grzyby, a w parach kasztany i żołędzie. Uczniowie korzystają z ładnej pogody i chętnie spacerują. Efektem tych wędrówek były przyniesione do szkoły szyszki, kasztany, żołędzie i liście, z których powstały ciekawe, przestrzenne prace plastyczne i kreatywne ludziki.

 

 

Czytaj więcej...

 

  2020 10 10 dzien naucz
 

 

 

  2020 10 12 kwiaty  

 

„Trzeba mieć wielkie serce by kształcić małych ludzi”

„Wychowawca trzyma za rękę, otwiera umysł i dotyka serca.

 

 

NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA

DLA NASZYCH KOCHANY NAUCZYCIELI

 

SKŁADAJĄ UCZNIOWIE WRAZ  Z RODZICAMI
ZESPOŁU SZKÓŁ ZAKONU PIJARÓW
 

 

Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

 

 

foto 02

 

Tegoroczne 20 SMP odbyło się w każdej placówce z osobna. Z naszej, katowickiej szkoły brało udział 15 osób. Każdy z nas otrzymał maseczkę z nadrukiem Młodzieży Pijarskiej, która będzie wyjątkową i uniwersalną pamiątka ze względu na czas pandemii. A tak uczestnicy wspominali tegoroczne spotkanie: "To SMP było dla mnie chwilą przerwy od codzienności, urozmaiceniem codziennej rutyny. Była to świetna okazja na przemyślenie wielu kwestii oraz na spotkanie z wspaniałymi ludźmi. Wspólna integracja, taniec, modlitwa, ale także po prostu zwykła rozmowa, na bardzo długo zostaną nam w pamięci."Do zobaczenia za rok, miejmy nadzieję w większym gronie.

 

 

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach