Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Bal karnawałowy

 

 

foto 16

 

Klasy 1-3 hucznie uczciły tłusty czwartek łącząc go z balem karnawałowym. Dzieci przebrane za księżniczki, wróżki, policjantów, super bohaterów i inne bajkowe postacie z radością bawiły się w rytm muzyki. Imprezę osłodziły nam pączki i smaczne przekąski przygotowane przez Rodziców. W czasie zabawy nie zabrakło elementów edukacyjnych. Uczniowie obejrzeli kilka krótkich filmików, na których pan Ambroży pokazywał jak wykonać bezpieczne doświadczenia chemiczne, min. suchy lód.

 

Czytaj więcej...

Gratulacje

 

 

2021 02 01 puchar

 

Kręcą się drzwi na zawiasach, a człowiek leniwy na łóżku.
Prz 26, 14

 

… Jeśli porównujesz się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały,
albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie.

Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami, jak i planami.
Wykonaj z sercem swą pracę, jakakolwiek by była skromna.
Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu … .

 

Gratuluję nauczycielom,
uczniom oraz rodzicom zakończenia I semestru,
prosząc o jeszcze …

 

Wiele dasz, nawet wtedy, gdy nic więcej nie dasz, jak tylko dobry przykład
Seneka

 

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

 

 

foto 01

 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klas 1-3 na zajęciach plastycznych przygotowali dla nich upominki. Dzieci wykonały min. ramki ze zdjęciami, lampiony, kalendarze, portrety oraz laurki.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, pogody ducha i wielu łask.

 

Czytaj więcej...

Śnieżne zabawy

 

 

foto 03

 

Uczniowie kl. 1-3 z radością wrócili do szkoły po dłuższej nieobecności. Korzystając z pojawienia się śniegu dzieci spędziły czas w szkolnym ogródku. Uczniowie stoczyli bitwę na śnieżki oraz ulepili bałwany. Nie zabrakło też tarzania się w śniegu. Czas spędzony na zabawie prędko płynie, dlatego ta lekcja wyjątkowo szybko się skończyła. Mamy jednak nadzieję, że aura będzie sprzyjać i już wkrótce powtórzymy śnieżne zabawy.

 

Czytaj więcej...

Przygotowania do Bożego Narodzenia

 

 

foto 16

 

Uczniowie klas 1-3 bardzo pracowicie spędzili dni poprzedzające Boże Narodzenie. Niektórzy uczestniczyli w roratach i wypełniali postanowienia adwentowe. W tym roku ze względu na zdalną naukę, nie mogliśmy wspólnie ozdabiać pierników, ale z relacji uczniów wiemy, że domowe wypieki sięgały nawet kilkuset sztuk. Dzieci za to zadbały na lekcjach online o  świąteczne dekoracje – bombki, choinki, bałwanki i lampiony. Efekty można podziwiać na zdjęciach.

 

Czytaj więcej...

Dzielny chłopak. Bł. Joan Roig i Diggle

 

 

2020 12 12 Roig

 

Młodzi, święci, szczęśliwi, którzy umieli przyjąć cierpienie. Do tego grona należą błogosławieni: Chiara Badano i Carlo Acutis. 7 listopada 2020 r. dołączy do nich Joan Roig i Diggle – osiemnastoletni męczennik z Katalonii.

Czytaj więcej...

O bezpieczeństwie słów kilka w Klubie Bezpiecznego Puchatka

 

 

2020 12 03 certyfikat

 

Uczniowie klas 1-3 pod opieką p. Anny Majer wzięli udział w kolejnej już edycji programu Klub Bezpiecznego Puchatka. Na zajęciach zostały poruszone tematy z czterech obszarów aktywności dziecka: na drodze, w domu, szkole oraz w Internecie. Uczniowie poznali zasady ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy oraz schematu udzielania pierwszej pomocy.

 

W oczekiwaniu na św. Mikołaja

 

 

foto 11

 

W piątek 4 grudnia, tuż przed zbliżającym się dniem świętego Mikołaja, uczniowie klasy 1c wykonali pracę plastyczną z wykorzystaniem papierowych talerzy, waty i papieru kolorowego. Wszyscy bardzo się starali, a skończone prace zawiesili w swoich pokojach.

 

Czytaj więcej...

Święta Barbara - kwiaty zimą

 

 

2020 11 29 barbara1

 

Święta Barbara była córką bogatego Greka. Ojciec pragnął ją wychowywać zgodnie z odpowiadającym mu obrazem idealnego wychowania. Zamknął ją w wieży, by nie przychodziły jej różne myśli do głowy. Barbara wprawdzie pozwoliła zamknąć się w wieży, ale nie w ciasnym pomieszczeniu myśli jej ojca. Zapraszała filozofów, dyskutowała z nimi i była przekonana do słuszności wiary chrześcijańskiej. Ochrzciła się. Ojciec rozzłościł się i wydał ją namiestnikowi. Mogła jednak uciec. W końcu została zdradzona i torturowana. Lecz nocą przyszedł anioł i uzdrowił jej rany, tak, że rankiem wyglądała piękniej niż przed zranieniem. Historia ta jest dobitnym obrazem tego, że nasze rany zostaną przemienione, gdy Bóg pośle do nas Anioła. Anioł przyniósł jej do więzienia Komunię świętą. Tak umocniona, wewnętrznie i zewnętrznie piękna, poszła na śmierć. Jest ona patronką umierających. Przedstawiana jest na obrazach z kielichem, w zielonej szacie, szacie nadziei i nowego życia. Wnosi do naszego wiezienia lęku Boże życie. Odkrywa w naszym życiu ślady Boga, łączy to, co Boskie z ziemskim, przemienia nas, by także w nas zakwitło Boże życie.

 

Święty Mikołaj

 

 

2020 11 29 mikolaj

 

Dzień świętego Mikołaja jest świętem dzieci. Święty Mikołaj wyobraża ojcostwo człowieka, który interweniuje, gdy ludzie są w potrzebie, który odczuwa współczucie i który dyskretnie pomaga. W wielu okolicach czczony jest jako ten, którego prosi się w osobistych kłopotach.

Zwyczaj, by w dzień świętego Mikołaja obdarowywać innych słodyczami ma wielkie znaczenie. Nie patrz tylko na siebie, lecz także na tych, którzy cierpią w swym gorzkim życiu. Być może święty Mikołaj pobudzi w Tobie fantazję, dzięki której odkryjesz, jak możesz osłodzić ich życie.

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach