Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

U Pani Biblioteczki

 

 

2021 09 05 biblioteka

 

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów w Katowicach! Zapraszam Was serdecznie do śledzenia strony internetowej naszej szkolnej biblioteki, którą od tego roku mam przyjemność ponownie poprowadzić. Większości z Was jestem znana jako „pani Ania od polskiego”, jednak swego czasu pewien uczeń nazwał mnie Panią Biblioteczką i pod takim pseudonimem postanowiłam pojawić się w tym miejscu. Ponieważ chciałam jak najszybciej otworzyć dla Was tę stronkę wykorzystałam zdjęcia z „tapeciarni.pl” oraz strony „papież.wiara.pl”. Mam nadzieję, że już wkrótce będę mogła się posłużyć własnymi fotkami lub poprosić o nie kogoś z Was. Planuję bowiem sporo konkursów, również fotograficznych oraz kilka lekcji bibliotecznych. W tym miejscu znajdziecie recenzje niektórych książek (postaram się by były krótkie) oraz wszelkie informacje, które będą dotyczyły szkolnego życia z książką.

Godziny pracy biblioteki:
- poniedziałek: 8.00 - 9.40 
- środa: 7.55 - 10.35 
- czwartek: 13.10 - 14.20 
- piątek: 8.00 - 9.40

 

Inauguracja roku szkolnego

 

 

inauguracja roku szkolnego

 

Wreszcie nadszedł… W tym roku chyba bardziej wyczekiwany niż zwykle 1 września, czyli dzień rozpoczęcia roku szkolnego. Bardziej wyczekiwany z powodu pandemii i zaległości w kontach z rówieśnikami. Tegoroczna inauguracja odbyła się w kameralnym gronie, bo z wychowawcą i koleżankami oraz kolegami z klasy. Obserwując jednak reakcje dzieci jak i nauczycieli uśmiechniętych na swój widok można zaryzykować stwierdzenie, że tęskniliśmy za sobą i szkołą. Z entuzjazmem rozpoczynamy rok pracy, ale też spotkań w gronie przyjaciół.

Na najbliższy rok szkolny wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy dużo zdrowia i darów Ducha Świętego.

Czytaj więcej...

Warsztaty młodych odkrywców

 

 

Warsztaty mlodych odkrywcow 25

 

W pierwszych dwóch tygodniach wakacji w szkole zorganizowano letnie Warsztaty Młodych Odkrywców. Podczas zajęć uczestnicy odkrywali swoje talenty oraz prawa rządzące światem fizycznym. Odkrywali nowe techniki plastyczne i rozwiązali niejedną zagadkę. Ćwiczyli umiejętność współpracy i wyrażania siebie w zabawie i sztuce. Grali w gry, pracowali nad formą i uczyli się jak być wdzięcznym za to co mamy.

Zapraszamy na stronę kolonii -  [kliknij]

 

Dziki Jastrząb II

 

 

dziki jastrab 08

 

W dniach 22.08- 23.08 odbył się obóz survivalowy Dziki Jastrząb II. Po mszy świętej pojechaliśmy do ośrodka Leśna Radość w Jastrzębiu koło Poraja. Przez cały tydzień świetnie się bawiliśmy, mimo że pogoda nas nie rozpieszczała. Zdobywaliśmy nowe umiejętności, biegaliśmy po lesie, uczestniczyliśmy w licznych grach terenowych. Nasze zdolności mogliśmy rozwijać podczas zajęć artystycznych z modeliny, gliny oraz tworząc przepiękną biżuterię z koralików. Na koniec braliśmy udział w wycieczce do Żarek, gdzie mogliśmy się zapoznać z dawnymi rzemiosłami, wykonać własnoręcznie zabawki z sianka oraz kolorowe lizaki, a na koniec posłuchać o specyfice pracy ratowników górskich. Wszyscy żałowaliśmy, że obóz się tak szybko skończył i w kolejną niedzielę po mszy świętej musieliśmy wrócić do Katowic.

Czytaj więcej...

Wyniki egzaminów

 

 

sukcess

 

Po raz kolejny rewelacyjne wyniki egzaminów w naszej szkole!
Możemy być dumni.

 

Wyniki egzaminu ósmoklasisty w szkole pijarskiej w Katowicach:
- Język polski - 77 % (szkoła); 61 % (województwo śląskie); 60 % (wynik ogólnopolski);
- Matematyka - 75 % (szkoła); 47 % (województwo śląskie); 47 % (wynik ogólnopolski);
- Język angielski - 90 % (szkoła); 67 % (województwo śląskie); 66 % (wynik ogólnopolski);
- Język niemiecki - 89 %; średni wynik z języka niemieckiego 49 % (wynik ogólnopolski).


Składam serdeczne gratulacje i podziękowania uczniom, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom.
Życząc powodzenia w wyborze szkoły średniej.

 

 

 

"Do nauczania i uczenia się konieczne są trzy środki pomocnicze:
- po pierwsze książki,
- po drugie książki,
- po trzecie książki".

o. Stanisław Konarski

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach