Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Ks. Jan Macha

 

2021 11 27 macha

 

Bł. Ks. Jan Franciszek Macha urodził się 18 stycznia 1914 r. w Chorzowie Starym jako syn Pawła i Anny z domu Cofałka. W latach 1921-1925 uczył się w szkole powszechnej w Chorzowie Starym, a następnie w Gimnazjum Klasycznym im. Odrowążów w Królewskiej Hucie. Z pasją udzielał się społecznie w swojej parafii jako członek Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Czytaj więcej...

Kółko rozmaitości

 

zajecia pozalekcyjne 27

 

Po lekcjach w naszej szkole odbywa się mnóstwo zajęć dodatkowych, w których uczniowie chętnie uczestniczą. Na „Akademii Bezpiecznego Puchatka” dzieci uczą się zasad bezpieczeństwa, nie tylko w teorii, ale jak widać na załączonych zdjęciach również w praktyce. Na „Kółku rozmaitości” mogą się poczuć jak architekci, czy inżynierowie budując z kloców oraz grając w gry planszowe.

Czytaj więcej...

PATROCINIUM - Święto Opieki św. Józefa Kalasancjusza

 

2021 11 25 Patrocinium

 

27 Listopada obchodzimy PATROCINIUM - Święto Opieki św. Józefa Kalasancjusza.

Nazwa tego dorocznego święta pochodzi od łacińskiego słowa patrocinium, oznaczającego patronat czyli opiekę patrona. Obchodzimy je właśnie 27 listopada, ponieważ w tym dniu, w 1597 r. św. Józef Kalasancjusz rozpoczął bezpłatne nauczanie dwóch klas chłopców pochodzących z ubogich rodzin. Zajęcia odbywały się przy kościele św. Doroty na Zatybrzu w Rzymie.

Św. Józefie Kalasancjuszu, módl się za nami!

Czytaj więcej...

Zbiórka na rzecz schroniska

 

zbiorka 02

 

Nasza szkoła pod opieką p. Anety i p. Olgi  zorganizowała zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.

Klasy 2b i 2c  w październiku wykonały plakaty informujące o zbliżającej się akcji, które zawisły na korytarzach szkoły. Zbiórka trwała dwa tygodnie. Wzięli w niej udział zarówno uczniowie klas młodszych jak i  starszych. Zebraliśmy karmę dla psów i kotów, koce oraz zabawki dla zwierząt. Przyniesione rzeczy zostały dostarczone potrzebującym.

Czytaj więcej...

XI OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW PIJARSKICH

 

teatr 01

 

Podczas minionego weekendu sześcioro aktorów z naszej szkoły  już po raz ósmy wzięło udział w jednej z najbardziej wyczekiwanych imprez – Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Pijarskich w Łowiczu. Z roku na rok coraz trudniej opisać to, jak nasi uczniowie – a w niektórych latach również absolwenci – cieszyli się na ten wyjazd i jak niewiarygodnie wiele z niego wynieśli. W zeszłym roku w zaprezentowaniu się na deskach łowickiego teatru przeszkodziła nam pandemia, w tym roku zatem radość i wzruszenie uczniów były jeszcze intensywniejsze.

Czytaj więcej...

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

 

swieto niepodleglosci 07

 

W przeddzień 11 listopada świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”. O godz. 11.11 odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Młodsi uczniowie na zajęciach plastycznych wykonali ponadto kokardę narodową w biało-czerwonych barwach.

Czytaj więcej...

Klasy 5 w Muzeum Energetyki

 

muzeum energetyki 07

 

W poniedziałek 8 listopada klasy V wybrały się na wycieczkę do Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych. Uczniowie poznali nie tylko historię przemysłu energetycznego, ale również wzięli udział w pokazie, na którym mogli zobaczyć, w jaki sposób wytwarzana jest energia.

Czytaj więcej...

Masterchef junior

 

master szef 01

 

Klasa 1b niczym Masterchef junior przygotowała dzisiaj pyszne, zdrowe i niezwykle kolorowe sałatki.  Każdy świetnie poradził sobie z zadaniem. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Czytaj więcej...

Klasy 7 i 8 w Krakowie

 

krakow ww00

 

Klasy 7 i 8 uczestniczyły w wyjeździe do Krakowa. Oprócz zwiedzania Kopca Kościuszki i Muzeum Lotnictwa, mieliśmy czas na wspólną integracje i spędzanie czasu razem. Bardzo się cieszymy, że w naszej szkole jest tak wspaniała młodzież, która po raz kolejny nie zawiodła:) Zapraszamy do fotorelacji z wyjazdu.

Dziękujemy- opiekunowie

Czytaj więcej...

Bal

 

Bal sietych02

 

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Balu Wszystkich Świętych. Najpierw dzieci w swoich klasach opowiedziały za jaką świętą postać się przebrały. Następnie udaliśmy się na salę gimnastyczną potańczyć. Dzięki animatorkom z klas ósmych najmłodsi uczniowie poznali nowe układy taneczne. Nie zabrakło także konkursów, w których dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności radzenia sobie na parkiecie. Bal zakończył się wyborem najoryginalniejszego stroju.

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach