Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Wyniki egzaminów

 

 

sukcess

 

Po raz kolejny rewelacyjne wyniki egzaminów w naszej szkole!
Możemy być dumni.

 

Wyniki egzaminu ósmoklasisty w szkole pijarskiej w Katowicach:
- Język polski - 77 % (szkoła); 61 % (województwo śląskie); 60 % (wynik ogólnopolski);
- Matematyka - 75 % (szkoła); 47 % (województwo śląskie); 47 % (wynik ogólnopolski);
- Język angielski - 90 % (szkoła); 67 % (województwo śląskie); 66 % (wynik ogólnopolski);
- Język niemiecki - 89 %; średni wynik z języka niemieckiego 49 % (wynik ogólnopolski).


Składam serdeczne gratulacje i podziękowania uczniom, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom.
Życząc powodzenia w wyborze szkoły średniej.

 

 

 

"Do nauczania i uczenia się konieczne są trzy środki pomocnicze:
- po pierwsze książki,
- po drugie książki,
- po trzecie książki".

o. Stanisław Konarski

 

Inauguracja roku szkolnego

 

 

inauguracja roku szkolnego

 

Wreszcie nadszedł… W tym roku chyba bardziej wyczekiwany niż zwykle 1 września, czyli dzień rozpoczęcia roku szkolnego. Bardziej wyczekiwany z powodu pandemii i zaległości w kontach z rówieśnikami. Tegoroczna inauguracja odbyła się w kameralnym gronie, bo z wychowawcą i koleżankami oraz kolegami z klasy. Obserwując jednak reakcje dzieci jak i nauczycieli uśmiechniętych na swój widok można zaryzykować stwierdzenie, że tęskniliśmy za sobą i szkołą. Z entuzjazmem rozpoczynamy rok pracy, ale też spotkań w gronie przyjaciół.

Na najbliższy rok szkolny wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy dużo zdrowia i darów Ducha Świętego.

Czytaj więcej...

Warsztaty młodych odkrywców

 

 

Warsztaty mlodych odkrywcow 25

 

W pierwszych dwóch tygodniach wakacji w szkole zorganizowano letnie Warsztaty Młodych Odkrywców. Podczas zajęć uczestnicy odkrywali swoje talenty oraz prawa rządzące światem fizycznym. Odkrywali nowe techniki plastyczne i rozwiązali niejedną zagadkę. Ćwiczyli umiejętność współpracy i wyrażania siebie w zabawie i sztuce. Grali w gry, pracowali nad formą i uczyli się jak być wdzięcznym za to co mamy.

Zapraszamy na stronę kolonii -  [kliknij]

 

Dziki Jastrząb II

 

 

dziki jastrab 08

 

W dniach 22.08- 23.08 odbył się obóz survivalowy Dziki Jastrząb II. Po mszy świętej pojechaliśmy do ośrodka Leśna Radość w Jastrzębiu koło Poraja. Przez cały tydzień świetnie się bawiliśmy, mimo że pogoda nas nie rozpieszczała. Zdobywaliśmy nowe umiejętności, biegaliśmy po lesie, uczestniczyliśmy w licznych grach terenowych. Nasze zdolności mogliśmy rozwijać podczas zajęć artystycznych z modeliny, gliny oraz tworząc przepiękną biżuterię z koralików. Na koniec braliśmy udział w wycieczce do Żarek, gdzie mogliśmy się zapoznać z dawnymi rzemiosłami, wykonać własnoręcznie zabawki z sianka oraz kolorowe lizaki, a na koniec posłuchać o specyfice pracy ratowników górskich. Wszyscy żałowaliśmy, że obóz się tak szybko skończył i w kolejną niedzielę po mszy świętej musieliśmy wrócić do Katowic.

Czytaj więcej...

U Pani Biblioteczki

 

 

2021 09 05 biblioteka

 

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów w Katowicach! Zapraszam Was serdecznie do śledzenia strony internetowej naszej szkolnej biblioteki, którą od tego roku mam przyjemność ponownie poprowadzić. Większości z Was jestem znana jako „pani Ania od polskiego”, jednak swego czasu pewien uczeń nazwał mnie Panią Biblioteczką i pod takim pseudonimem postanowiłam pojawić się w tym miejscu. Ponieważ chciałam jak najszybciej otworzyć dla Was tę stronkę wykorzystałam zdjęcia z „tapeciarni.pl” oraz strony „papież.wiara.pl”. Mam nadzieję, że już wkrótce będę mogła się posłużyć własnymi fotkami lub poprosić o nie kogoś z Was. Planuję bowiem sporo konkursów, również fotograficznych oraz kilka lekcji bibliotecznych. W tym miejscu znajdziecie recenzje niektórych książek (postaram się by były krótkie) oraz wszelkie informacje, które będą dotyczyły szkolnego życia z książką.

Godziny pracy biblioteki:
- poniedziałek: 8.00 - 9.40 
- środa: 7.55 - 10.35 
- czwartek: 13.10 - 14.20 
- piątek: 8.00 - 9.40

 

Klasy 2 w teatrze

 

 

teatr 02

 

Klasy drugie wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się do Teatru Żelaznego na spektakl „Złota rybka”.
Aktorzy w ciekawy sposób przypomnieli dobrze wszystkim znaną bajkę o złotej rybce i kapryśnej żonie rybaka. Atrakcją było ukazanie tej historii w nowoczesnej odsłonie. Akcja bowiem została osadzona w smażalni ryb. Obejrzany spektakl przypomniał nam czym jest skromność i umiar. Pokazał, że czasami nie dostrzegamy szczęści, które jest tuż obok.

 

Czytaj więcej...

Biblioteka ruszyła pełną parą

 

 

biblioteka 12

 

Biblioteka ruszyła pełną parą! „Pani Biblioteczka” – Anna Dolińska, zaprosiła uczniów klas 1-3 na lekcje biblioteczne. Przypomniała dzieciom czym różni się czytelnia od biblioteki oraz jak należy dbać o książki. Na koniec każdej lekcji odbył się konkurs wiedzy dotyczący zasad korzystania z biblioteki. Za każda poprawną odpowiedź uczniowie dostali słodki poczęstunek.

 

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Kropki

 

 

dzien kropki 02

 

15 września młodsi uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Na całym świecie tego dnia organizuje się wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i pomogła dziewczynce uwierzyć w siebie. Następnie uczniowie wykonywali kropkowane prace plastyczne.

 

Czytaj więcej...

Powitanie jesieni w Górnośląskim Parku Etnograficznym

 

 

Jesien 11

 

Klasy drugie powitały jesień w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach „Dary natury”. Podczas spaceru z przewodnikiem zwiedzający usłyszeli o tym, co jedzono na dawnej wsi. Dzieci zobaczyły m. in. czym różni się pszenica od żyta, jakie warzywa można wyhodować na polu, a jakie w ogrodzie. Zawitaliśmy także do sadu, gdzie rozmawialiśmy o tradycyjnych przetworach, a w zagrodzie o produktach zwierzęcych. Przewodnik opowiedział nam również o wierzeniach pradawnych ludzi i uzdrawiających właściwościach ziół. Największą atrakcją była zagroda ze zwierzętami oraz możliwość ich karmienia. Trzeba przyznać, ze kozy jadły nam z ręki 😊 Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń.

 

Czytaj więcej...

Obchody Dnia Chłopaka

 

 

dzien chlopaka 33

 

Każde święto jest dobrą okazją do spędzenia czasu w sposób wyjątkowy, w miłym towarzystwie. Takim dniem okazał się 30 września, czyli Dzień Chłopaka. Dziewczynki z pomocą Rodziców i wychowawców przygotowały drobne upominki dla swoich kolegów. Ale na prezentach się nie skończyło, ponieważ większość uczniów spędziła ten dzień poza murami szkoły. Dzieci doświadczyły świetnej zabawy m.in. na kręgielni, w kinie oraz pizzerii.

Ten miło spędzony czas pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach