Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Wycieczka klas 5-tych i 6b do Energylandii i skansenu

 

wycieczka 18

 

Pod koniec maja klasy 5a, 5b i 6b wyruszyły na niecierpliwie wyczekiwaną wyprawę do Energylandii oraz pobliskiej wioski indiańskiej w Zatorze.
Bawiono się doskonale. Nasi uczniowie przełamywali kolejne obawy i wsiadali do największych w Europie i na świecie rollercoasterów. Tym samym przejechali się nawet na potężnym „Hyperionie” czy gigantycznej „Zadrze”. Emocji było mnóstwo, szczególnie u – najczęściej pozostających na ziemi - wychowawczyń: pani Magdy, pani Natalii i pani Ani.

Czytaj więcej...

Dzień Matki

 

dzien matki 10

 

Klasy 1-3 wzięły udział w warsztatach plastycznych, w czasie których własnoręcznie przygotowały upominki swoim mamo z okazji ich święta. Uczniowie wykonali lniane torby ozdabiając je kolorowymi wzorami. Swoją miłość i wdzięczność dla swoich mam dzieci wyraziły również na lekcji plastyki i informatyki wykonując laurki z życzeniami.

Czytaj więcej...

Giving directions w wykonaniu klas piątych

 

wycieczka 09

 

Lekcje w naszej szkole to nie tylko teoria, ale również działania praktyczne. Klasy piąte wybrały się na spacer, by poćwiczyć język angielski w praktyce. Zadaniem uczniów było udzielenie wskazówek jak dojść do danego obiektu znajdującego się w pobliżu szkoły. Dzięki takim zajęciom nauka jest zdecydowanie bardziej efektywna i przyjemniejsza.

Czytaj więcej...

Spotkanie klas pierwszych z ornitologiem

 

wycieczka klasy1 09

 

Dzisiaj klasy 1 wybrały się na spacer do lasu. Towarzyszył nam Pan Darek Czernek- ornitolog. Dzieci miały okazję podziwiać spotkane gatunki ptaków przez profesjonalne lornetki oraz lunetę.  Mogliśmy też usłyszeć piękne śpiewy ptaków, zobaczyć dziuple oraz budki lęgowe. Wyprawa była mecząca, ale wszyscy dali radę i świetnie się przy tym bawili.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Native Speakerem

 

native 01

 

Dziś naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość. Lekcję języka angielskiego dla klasy 8 poprowadził prawdziwy English Gentleman Mr Todd. Spotkanie z Native Speakerem to zawsze bezcenna okazja, żeby się sprawdzić, odważyć, nauczyć nowych rzeczy, poznać własne słabości, ale i mocne strony! Rozmawialiśmy o brytyjskim poczuciu humoru, pogodzie, polityce, jedzeniu, grach komputerowych i mnóstwie innych rzeczy. Wszystko po angielsku! Dzieci były zachwycone i oczarowane swoim dzisiejszym gościem!!! THANK YOU MR TODD!!

Czytaj więcej...

Ranking Szkół Podstawowych Katowice 2022

 

ranking2022 01

 

 

GRATULUJEMY NAUCZYCIELOM I UCZNIOM !!!

ranking2022 02a

 

 

Klasa 2c w Juraparku w Krasiejowie

 

wycieczka 05

 

18 maja klasa 2c wzięła udział w wycieczce do Juraparku w Krasiejowie. Uczniowie podziwiali modele dinozaurów oraz autentyczne wykopaliska. Dzieci usłyszały wiele ciekawostek na temat tych prehistorycznych zwierząt. Zwiedzanie zostało zwieńczone świetną zabawą na placu zabaw i wspólnym wyjściem na lody.
Dzień wycieczki na długo zapadnie w naszej pamięci, ponieważ był pełny wrażeń i atrakcji.

Czytaj więcej...

Popisz się talentem 2022

 

Lila 01

 

Uczennica kl. 2a Liliana Sypniewska została laureatką ogólnopolskiego konkursu literackiego „Popisz się talentem”. Zadanie uczestników konkursu polegało na napisaniu detektywistycznego opowiadania. Spośród 1507 nadesłanych z całej Polski prac, jury wybrało 33 najlepsze opowiadania. Wśród nich znalazło się to, napisane przez Lilianę. W nagrodę jej opowiadanie zostanie wydane przez Nową Erę. Premiera tejże książki już w listopadzie.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

Taniec ludowy

 

2022 05 19 franek

 

19 maja uczeń naszej szkoły - Franek Guzy z kl. 2a wystąpił w TVP3, w programie telewizyjnym „I po drzemie” wraz z zespołem „Ślązaczek”, w którym tańczy. Czwartkowy odcinek programu  na żywo poświęcony był tańcom ludowym.
Gratulujemy Frankowi możliwości zaprezentowania swoich umiejętności przed szerszą publicznością.

Poniżej fragment programu z udziałem naszego ucznia.

 

Czytaj więcej...

Klasa 4b na wycieczce w Ustroniu

 

wyciwczka 4b 12

 

W dniach 10-11 maj klasa 4b pojechała na wycieczkę klasową do Ustronia. Zwiedziliśmy Leśny Park Niespodzianek, gdzie mogliśmy spacerować wśród zwierząt i obserwować loty ptaków drapieżnych, takich jak sokół lub bielik. Weszliśmy też na Równicę, gdzie odpoczywając korzystaliśmy z tamtejszych atrakcji. Bawiliśmy się świetnie :)

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach