Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Droga krzyżowa

 

droga krzyzowa 03

 

1 marca w piątkowy wieczór w naszej szkole odbyła się droga krzyżowa, którą poprowadził o. Dominik. Zgromadzeni rodzice wraz z dziećmi rozważali stacje drogi krzyżowej podążając szkolnymi korytarzami za krzyżem niesionym przez ministrantów.

 

Czytaj więcej...

Ciekawa lekcja j. polskiego w kl. 4a

 

polski 06

 

Uczniowie kl. 4a pod opieką p. Magdy w ciekawy sposób omówili lekturę „Magiczne drzewo”.  Dzieci z przyniesionych materiałów plastycznych wykonały siedem wcieleń potwora z lektury Andrzeja Maleszki. Wśród nich był Olbrzym, Stalowy ptak, Statek, Żelazne mrówki, Wąż, Sklep i Ognisty smok.

 

Czytaj więcej...

Klasy szóste na spektaklu w MDK Szopieniece

 

teatr 04

 

Klasy 6 były dziś w MDK Szopienice na spektaklu "Felix, Net i Nika i gang niewidzialnych ludzi". Uczniowie poznali historię tytułowych bohaterów. Akcja przedstawienia toczyła się wartko, pełna była zwrotów akcji  i humoru. Dzieci mogły się zastanowić nad bardzo ważnymi zagadnieniami: rolą przyjaźni w życiu, wiarą we własne możliwości i koniecznością stawiania czoła przeciwnościom.

 

Czytaj więcej...

Dzień Otwarty - relacja

 

dzien otwarty 2024

 

Kolejny dzień otwarty już za nami.

Było radośnie, pysznie, zabawnie  👨‍👨

Dziękujemy za odwiedziny 💑

Zapraszamy do obejrzenia relacji ...

Czytaj więcej...

Ranking Szkół Podstawowych Katowice 2024

 

2024 02 23 ranking3

 

 

GRATULUJEMY NAUCZYCIELOM I UCZNIOM !!!

2024 02 23 ranking2

 

 

KLasa 4c w Teatrze Ateneum

 

teatr 07

 

22 lutego klasa 4c uczestniczyła w wyjściu do Teatru Ateneum w Katowicach na spektaklu „Polon i Rad”. Przedstawienie było nieco przewrotne, ponieważ bohaterką nie była laureatka dwóch nagród Nobla – Maria Skłodowska-Curie, a nieodkryte jeszcze przez nią pierwiastki. Uczniowie doświadczyli barwnej, kostiumowej opowieści z elementami muzycznymi. Dzieci były zachwycone dopracowanymi w każdym szczególe strojami.

 

Czytaj więcej...

Lekcja pierwszej pomocy w klasach trzecich

 

pierwsza pomoc 02

 

Uczniowie kl. 3 a oraz 3 b wzięli udział w lekcji pokazowej prowadzonej przez br. Janusza Dudka - ratownika KPP. Zajęcia miały na celu uświadomić dzieciom, że to oni jako pierwsi mogą pomóc swoim rówieśnikom w sytuacji zagrażającej ich zdrowiu i życiu. Uczniowie ćwiczyli jak należy się zachować w sytuacji, gdy ktoś zemdleje, straci przytomność, upadnie lub ma krwotok z nosa. Szybka reakcja oraz udzielenie pierwszej pomocy może uratować ludzkie życie.

 

Czytaj więcej...

Spotkanie klasy 5a i 4a z osobą niewidomą

 

niewidomy 01

 

W tym tygodniu klasy 4a i 5a wzięły udział w zajęciach pod hasłem Niewidomi tez potrafią czytać organizowanych przez Filię nr 27 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach.
Uczniowie spotkali się z panem Czesławem, który jako nastoletni chłopiec całkowicie stracił wzrok. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z alfabetem Braillea oraz miały okazję zobaczyć urządzenia dedykowane niewidomym i słabowidzącym. Pan Czesław opowiedział również o swoim życiu codziennym i problemach, z którymi musi się zmagać jako osoba niewidoma. Wszyscy słuchali Jego opowieści z dużym zaciekawieniem.

W kwietniu kolejne spotkanie z panem Czesławem. Tym razem dzieci same przekonają się, jak korzystając z innych zmysłów, można sobie radzić w życiu codziennym.

 

 

Czytaj więcej...

Dzień św. Walentego oraz Środa Popielcowa

 

popielec 01

 

14 lutego rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Podczas wspólnej Mszy św. ojcowie posypali nasze głowy popiołem przypominając o nawróceniu.

Po Mszy św. wręczono uczniom nagrody za konkurs astronomiczny oraz za udział w balu karnawałowym. Na zakończenie samorząd szkolny rozdał kartki walentynkowe, z okazji przypadającego Dnia św. Walentego.

 

Czytaj więcej...

Ferie w Rzeszowie 🤸‍♀️🤸‍♂️🤸‍♀️🤸‍♂️

 

Ferie 01

 

Podczas drugiego tygodnia ferii  grupa naszych uczniów wybrała się na odpoczynek do Rzeszowa.  Dzieci pod opieką o. Dominika i p. Dominiki, poznając okolice rzeszowskiej Szkoły Pijarskiej przez 5 dni podziwiały krajobrazy, historię i atrakcje Rzeszowa. Podczas wspólnych wyjść odwiedzili interaktywne muzeum Rzeszowskie Piwnice,  FlyPark oraz Muzeum Dobranocek. A podczas wspólnej zabawy i warsztatów teatralnych, manualnych czy muzycznych uczyli się współpracy,  aktywnego słuchania oraz pokojowego rozwiązywania konfliktów.

Bez wątpienia to był dobry czas!

 

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach