Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Weekendowa wyprawa w góry

 

gory 02

 

W sobotę 30 września 48-osobowa pijarska grupa pod opieką o. Dominika i br. Janusza udała się na wycieczkę w góry. W wyjeździe uczestniczyli nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także rodzice i nauczyciele. To była wspaniała wyprawa, pełna radości i dobrej atmosfery. Dużo śpiewaliśmy i rozmawialiśmy ze sobą. Pomimo deszczowej pogody, jako wytrwała drużyna doszliśmy do schroniska na Trzech Kopcach Wiślańskich.

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka

 

dzian chl 16

 

29 września nasi uczniowie świętowali Dzień Chłopaka w gronie swoich koleżanek z klasy. Chłopcy dostali drobne upominki, a następnie ze swoimi wychowawcami świętowali – jedni w pizzerii, inni na kręglach, w Jump City, Laser Hous, a także w kinie. Ten dzień był wyjątkowo udany ze względu na okoliczności, piękną pogodę i towarzystwo przyjaciół z klasy.

Czytaj więcej...

Wycieczka klas drugich i 3b

 

klsay II 65

 

Pod koniec września klasy drugie i 3b przeżyły wspaniałą 3-dniową przygodę na Zaczarowanym Wzgórzu. Las odkrył przed nami swoje tajemnice. Poznaliśmy różnice między tropem, a śladem. Budowaliśmy szałasy, nosze oraz domki dla owadów.  Kulinarnie objadaliśmy się smakołykami przygotowanymi specjalnie dla nas. Kroiliśmy ziemniaki na frytki, piekliśmy chipsy i kiełbasy z ogniska. Podczas warsztatów rzeźbiarskich powstawały ciekawe konstrukcje. Oprócz tego dyskoteka,  zabawy i wieeele śmiechu.  Było cudownie i na pewno będziemy trochę tęsknić.

Czytaj więcej...

Astronomiczny wieczór klas 4

 

astro 07

 

28 września o. Dominik zorganizował astronomiczny wieczorek dla uczniów kl. 4. Głównym obiektem obserwacji była tarcza księżyca w fazie pełni. Uczniowie i ich rodzice dodatkowo mogli oglądać pasy Jowisza oraz przelot starlinków. Tylko te ostatnie można było zobaczyć gołym okiem. Inne obiekty dzieci obserwował przy pomocy profesjonalnego teleskopu.

Czytaj więcej...

Wycieczka kl. 7 i 8 do Czech

 

czechy 06

 

W dniach 24-28 września klasy siódme i ósme uczestniczyły w 5-dniowej wycieczce do Czech. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili zoo safari, gdzie na wyciągnięcie ręki można podziwiać zwierzęta. Drugi dzień był poświęcony na zwiedzanie Pragi oraz znajdujących się na jej terenie muzeów, a także zabytkowych kamieniczek. Trzeciego dnia udaliśmy się na spacer po dzielnicy Stare Miasto. Widzieliśmy najsłynniejszy na całym świecie zegar astronomiczny. Dzień czwarty rozpoczęliśmy od zdobycia Wzgórza Zamkowego. Podczas spaceru deptakiem podziwialiśmy również ścianę Johna Lennona. Ostatniego dnia uczestnicy zwiedzili zapierające dech Skalne Miasto.

Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji i niezapomnianych widoków.

Czytaj więcej...

Dzień Anioła Stróża

 

anioly 34

 

25 września połączyliśmy świętowanie dnia kalasantyńskiego ze świętem archaniołów.  Z tej okazji zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogli przyjść ubrani w kolorze białym. Koleżanki i koledzy ze starszych klas rozdawali cukierki z cytatami świętych, a młodsze dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym na najpiękniejszego przestrzennego anioła.

Zwycięzcom konkursu gratulujemy!

Czytaj więcej...

Wybory do samorządu szkolnego

 

samorzad 02

 

22 września w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego poprzedzone kampanią mającą na celu przybliżenie sylwetek kandydatów.

W głosowaniu wzięły udział 202 osoby, z czego 190 głosów było poprawnie oddanych, a 12 nieważnych.

Przewodniczącym został Jan Kubica (kl. 8b), a zastępcami Igor Pilarz (kl. 4b) oraz Franciszek Gawron (kl. 8a).

Gratulujemy!

 

Czytaj więcej...

Godzina czytania

 

czytanie 12

 

Z inicjatywy Ojca dyrektora 23 września w naszej szkole ruszyła akcja „godzina czytania”. Raz w miesiącu na konkretnej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie oraz nauczyciele czytają przyniesioną z domu lub wypożyczoną w szkolnej bibliotece książkę. W pierwszych klasach z pomocą przyszły panie wychowawczynie, które czytały swoim uczniom na głos. Nawet sala gimnastyczna w tym dniu zamieniła się w wielką czytelnię.

Czytaj więcej...

Wieczór adoracji i integracji klas ósmych

 

adoracja 04

 

W piątkowy wieczór 22 września uczniowie klas ósmych oraz absolwenci naszej szkoły pod opieką o. Dominika oraz br. Janusza spotkali się, by spędzić czas na modlitwie adoracyjnej. Nie zabrakło również wspólnej zabawy przy grach planszowych. Posilona na duszy młodzież nie zapomniała o bardziej przyziemnych potrzebach, takich jak np. przygotowanie pysznej kolacji w postaci zapiekanek.

Czytaj więcej...

Szkolenie dla nauczycieli

 

2023 09 21 szklenie nauczycieli

 

W miniony czwartek nasza kadra pedagogiczna odbyła szkolenie poprowadzone przez panią Jolantę Kobojek z Centrum Ochrony Dziecka, dotyczące ochrony dzieci przed przemocą seksualną, zgodnie z nową ustawą, która weszła w życie 28 lipca. Podczas szkolenia dowiedzieliśmy się na jakie niepokojące symptomy zwracać uwagę i jakie działania wdrożyć, by nasza pomoc była efektywna.

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach