Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Karta rowerowa

 

karta row 07

 

5 czerwca na szkolnym parkingu odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową. Czwartoklasiści zmagali się z wyznaczonymi zadania. Musieli min. zatrzymać się przed linią, skręcić w lewo i w prawo z wyciągniętą ręką oraz wykonać slalom. Mimo stresu uczniowie poradzili sobie świetnie.

Gratulujemy! 👏👏👏

 

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w kinie

 

kino 02

 

28 maja klasy drugie oraz klasa 3a z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wybrały się do kina. Uczniowie z ciekawością obejrzeli film „Fantastyczne Istoty”. Jednak największą atrakcją było spotkanie z Sabiną Bednarz, która dubbinguje głos głównej bohaterki.

 

Czytaj więcej...

Wieczorek integracyjny oazy i ministrantów

 

ninistranci 04

 

Nasi uczniowie chętnie przychodzą do szkoły również po skończonych lekcjach, by uczestniczyć w różnego rodzaju inicjatywach. 29 maja odbył się wieczorek integracyjny dla ministrantów i oazy. Młodzież spędziła miło czas pod opieką o. Dominika. Dzieci uczestniczyły w zabawach chustą klanza, tańcach oraz grze terenowej. Nie zabrakło wspólnej modlitwy oraz przygotowywaniu przekąsek.

 

Czytaj więcej...

Dzień Matki

 

dzien matki 05

 

Z okazji Dnia Matki uczniowie klas 1-3 na lekcjach plastyki oraz warsztatach przygotowali drobne upominki dla swoich mam. W ten sposób chcieli im podziękować za opiekę i troskę oraz wyrazić swoją miłość.

 

Czytaj więcej...

Kl. 3b na ekowarsztatch w bibliotece

 

bibliteka 01

 

Och, jak dzisiaj było fajnie w bibliotece.  23 maja klasa 3b wybrała się na eko-warsztaty i samodzielnie zrobiła dla siebie prezent na Dzień dziecka. Wprawdzie nie dostała go jeszcze,  bo musi przeschnąć,  ale w przyszłym tygodniu na pewno zabiorą go do domu. Efekty można podziwiać na zdjęciach.

 

Czytaj więcej...

Starsi uczniowie w Energylandii

 

energylandia 05

 

23 maja klasa 6b oraz klasy 7. i 8. wybrały się wraz z wychowawcami do Energylandii. Nie ma chyba przesady w stwierdzeniu, że wyprawa ta jest zawsze bardzo przez uczniów oczekiwana, budzi największe emocje, a po powrocie dzieciaki określają ją mianem "najlepszej wycieczki". Już samo dostrzeżenie z okien autobusu słynnego na cały świat rollercoastera Hyperion budzi kanonadę niekontrolowanych okrzyków radości. Uczniowie nie znają lęku i przygodę rozpoczynają od największych atrakcji, aby "nie zabrakło czasu". Tym razem bawiliśmy się nieomal sześć godzin, co i tak postrzegane było jako czas zbyt krótki. Ale nie martwmy się. Podobno lepszy niedosyt niż przesyt, a za rok z pewnością znów pofruniemy na Zadrze lub Formule.

 

Czytaj więcej...

Pielgrzymka komunijna do Piekar Śląskich

 

pielgrzymka 09

 

18 maja trzecioklasiści wraz ze swoimi rodzicami oraz o. Dominikiem udali się na komunijną pielgrzymkę do Bazyliki Piekarskiej. Dzieci podziękowały podczas mszy za Sakrament Pierwszej Komunii Świętej. Z kolei przewodnik przybliżył wszystkim historię parafii, kościoła i cudownego obrazu Maryi. Ten wyjazd był owocny nie tylko w modlitwę, ale także czas miło spędzony w gronie rodziny oraz rówieśników.

 

Czytaj więcej...

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej

 

komunia 01

 

12 maja w Kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa trzecioklasiści z rąk o. Mariana Galasa przyjęli Sakrament Pierwszej Komunii Świętej. W czasie tej ważnej uroczystości dzieciom towarzyszyli rodzice, rodzina oraz wychowawcy. Dzieci z przejęciem, ale i wielką radością przyjęły pierwszy raz Pana Jezusa do swojego serca.

Dziękujemy o. dyrektorowi za udzielnie sakramentu, o. Dominikowi oraz wychowawczyniom za przygotowanie uroczystości, p. Dominice i szkolnej scholii za oprawę muzyczną, a także Rodzicom za zaangażowanie.

 

Czytaj więcej...

Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

 

laureaci 01

 

10 maja odbyła się Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2023/2024. Naszą szkołę reprezentował Jan Kubica.

 Gratulujemy!

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Warszawy

 

warszawa 18

 

W dniach 8 – 10 maja klasy piąte oraz klasa 7a uczestniczyły w wycieczce do stolicy. Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Cmentarz Powązkowski oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Czwartek natomiast był nie lada gratką dla miłośników piłki nożnej, ponieważ młodzież miała okazję zwiedzić Stadion Narodowy. Tego dnia nie zabrakło odrobiny historii na Starym Mieście oraz Zamku Królewskim. Niesamowite wrażenie zrobił na wycieczkowiczach taras widokowy znajdujący się na XXX piętrze Pałacu Kultury. Trzeci dzień obfitował w doświadczenia w Centrum Nauki Kopernik, a zakończył się spacerem w Łazienkach.

To była pełna wrażeń i emocji wycieczka

 

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach