Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

  

 

2018 06 15 wyniki egzaminu gimnazjum

 

Obóz Bożych Bohaterów II

 

 

foto 007

 

W dniach 16-26 sierpnia po raz kolejny został zorganizowany  obóz wakacyjny z elementami survivalu.  Już tradycyjnie tłem zajęć i gier stały się postacie biblijne takie jak Gedeon, Judyta i Król Dawid. W tym roku jedynymi wyjątkami były zmiana miejsca przeprowadzenia obozu na ośrodek Caritasu Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego w Ustce. Długą drogę nad morze przebyliśmy pociągiem pośpiesznym jadącym aż dziesięć godzin. Mimo tak długiej podróży wszyscy  w dobrych humorach dotarliśmy do miejsca docelowego. Jeszcze tego samego dnia odbyliśmy spacer brzegiem morza.

 

 

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego

 

 

foto 14

 

"Jeszcze w uszach szumią morskie fale,
śpiewa głośno rześki, górski wiatr.
Na wakacjach było, było tak wspaniale,
Ale teraz już do szkoły nadszedł czas."

Nasi uczniowie wypoczęci, opaleni, z uśmiechami na twarzach i pełni zapału do pracy wrócili do murów naszej  kochanej szkoły. Trzeciego września, po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie,  wszyscy spotkaliśmy się na Mszy Świętej rozpoczynającej nowy rok szkolny. Po niej Ojciec Dyrektor przywitał nowych uczniów, pracowników szkoły, rodziców. Życzył wszystkim członkom społeczności szkolnej owocnego roku szkolnego. Nastepnie oddał głos samorządowi szkolnemu, który róznież ochoczo przywitał rok szkolny 2018/2019. Pierwsze godziny szkolne uczniowie spedzili z wychowawcami.
Witaj szkoło!

 

Czytaj więcej...

Poświęcenie tornistrów

 

 

foto 03

 

Poniedziałkowa Msza święta była szczególnie ważna dla dzieci, które 3 września  rozpoczęły naukę w naszej szkole. Ojciec Dyrektor uroczyście poświęcił tornistry, książki i przybory szkolne najmłodszym uczniom. Pobłogosławił także Pierwszaków, aby nauka nie była dla nich ciężarem i by święty Kalasancjusz był z nimi wszędzie obecny: w szkole i w czasie zabawy.

nad. A. Majer

Czytaj więcej...

Nic nie przemija tak szybko jak wakacje

 

 

foto 08

 

Nic nie przemija tak szybko jak wakacje. Jednak miło się znowu spotkać ze szkolnymi przyjaciółmi. Najmłodsi uczniowie chętnie wrócili myślami do wakacyjnych wyjazdów. Dzięki przyniesionym pamiątkom mogliśmy się przenieść do Chorwacji, Hiszpanii, Włoch czy na Madagaskar. Uczniowie chętnie opowiedzieli kolegom jak pływali z egzotycznymi zwierzętami, odpoczywali na plaży, szukali złota w kopalni czy pokonywali rowerem górskie szlaki.

Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie równie ekscytujący jak wakacyjne przygody. 

Nad. Dorota Bieniek

 

 

Czytaj więcej...

Dzień Kropki

 

 

foto 05

 

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego dnia 14 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności i odkrywania swoich talentów. Za wspólną zabawę dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się obchody tego dnia.

nad. A. Majer, A. Stępień

Czytaj więcej...

Biorobotyka

 

 

foto 04

 

Klasy 4a, 4b oraz 5b uczestniczyły w wykładach i zajęciach przygotowanych w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego. Spotkanie dotyczyło prezentacji działania Bobota – robota wspierającego pracę personelu medycznego w szpitalach dziecięcych, zastosowania polimerów w medycynie oraz konstruowania egzoszkieletu, implantów czy protez z wykorzystaniem techniki druku 3D.

nad. A. Majer

Czytaj więcej...

Klasa 3a na Zaczarowanym Wzgórzu

 

 

foto 08

 

Zaczarowane miejsce, niezwykły klimat, pyszne jedzenie, doborowe towarzystwo to gwarancja udanej imprezy…

 To właśnie w takim miejscu, na Zaczarowanym Wzgórzu, klasa 3a otoczona opieką właścicieli, wychowawcy i pana Sławka - leśnika i miłośnika przyrody w czasie pierwszej wspólnej trzydniowej wycieczki przeżyła niezapomniane chwile, z dala od cywilizacji, telewizora i komputera.Razem z panem Sławkiem uczyliśmy się rozpalać ogniska, budować szałasy, strzelać z łuku, obcować z wiejskimi zwierzętami, a nawet doić krowę. Dzieci miały możliwość zgłębiać wiedzę z zakresu przyrody w sposób empiryczny. Oprócz zajęć survivalowych podziwialiśmy świat z końskiego grzbietu, myślami błądząc w chmurach.  

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka w klasie IIIb - wyjście do kręgielni

 

 

foto 01

 

Tegoroczny Dzień Chłopaka trzecioklasiści postanowili uczcić w oryginalny sposób. Dziewczynki nie tylko obdarowały kolegów upominkami, ale także zaprosiły ich do pobliskiej kręgielni. Wszyscy z apetytem zjedli pyszną pizzę i wciągnęli się w grę, wciąż pobijając własne rekordy. Zabawa była wspaniała, emocji nie brakowało, a ponieważ czas minął błyskawicznie, już planujemy kolejne wyjście tego typu.

Nad. Olga Chełstowska

Czytaj więcej...

Wycieczka klas 1 do Ogrodu Botanicznego w Mikołowie

 

 

foto 08

 

28 września uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach z cyklu Kalejdoskop Natury, które pozwalają na obserwację przyrody wraz ze zmieniającymi się porami roku.  W czasie warsztatów dwie  drużyny wyruszyły na poszukiwanie skrzyń ze skarbami. W każdej z nich wiewiórka Ruda Kitka ukryła  zadania do wykonania, zagadki do rozwiązania oraz ciekawostki na temat przyrody. W ostatniej skrzyni  na poszukiwaczy czekała miła pamiątka - zakładka do książki. Pogoda nam dopisała, zabawy i radości było co niemiara.

Nad. A. Majer, A. Klimasz

Czytaj więcej...

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach