Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Wyjazd integracyjny - gimnazjum

 

 

Sobota 24 VIII

Po przyjeździe do Ustronia i rozlokowaniu się w pokojach odbyło się spotkanie zapoznawcze oraz powiedzieliśmy sobie o regulaminie jaki będzie nas obowiązywał w czasie pobytu na obozie. Następnie zaliczyliśmy spacer po Ustroniu i chlapanie się w Wiśle:)
Dzień zakończyliśmy kolacją, pogodnym wieczorkiem oraz Modlitwą wieczorną.

 

Niedziela 25 VIII

Niedziela rozpoczęła się o 7.15 pobudką niespodzianką – biciem dzwonów kościelnych:)
Po Śwniadaniu uczestniczyliśmy w niedzielnej Eucharystii w kościele parafialnym o godz. 9.00. Po Mszy wyruszyliśmy w góry. Celem naszym było zdobycie szczytu o nazwie Czantoria Wielka (995 m. n. p. m.). Szczyt został zdobyty i wszyscy szczęśliwie wrócili do ośrodka. Po pysznej obiadokolacji czekał nas pogodny wieczór przygotowany przez chłopców. Cisza nocna w tym dniu była bardzo znacząca. To chyba owoc całodziennej wyprawy górskiej :)

 

Poniedziałek 26 VIII 

Poniedziałek był dniem stacyjnym. Po niedzielnych wojażach odpoczywaliśmy na miejscu. Do południa były zajęcia w grupach. Najpierw Pani Ola i cała ekipa klasowa przygotowywała akademię na rozpoczęcie roku szkolnego a następnie o. Andrzej zrobił wprowadzenie do spotkania formacyjnego, którego głównym bohaterem był Abraham, ten który "uwierzył Bogu i wyruszył w drogę". Zajęcia przed obiadem zakończyliśmy pracą w grupach i prezentacją wniosków. 

Poobiednie zajęcia to gra terenowa – rodzaj podchodów:) 4 grupy spędziły miło czas rywalizując ze sobą w szukaniu karteczek z numerkami, odczytywaniu treści w nich zawartych oraz odpowiadaniu na pytania.
W tym dniu również przeżywaliśmy wspólną Mszę św. w kaplicy pod patronatem Matki Bożej Częstochowskiej i św. Józefa Kalasancjusza, założyciela Zakonu Pijarów.
Wieczór zakończyliśmy tradycyjnie Pogodnym wieczorkiem.

 

Wtorek 27 VIII

Wtorek był pracowitym dniem. 

Zajęcia przedpołudniowe to prace w grupach. Bohaterem był Mojżesz, ten który potrafił rozmawiać z Bogiem twarzą w twarz.
Po obiedzie cała ekipa wyruszyła by zdobyć kolejny szczyt – Równicę. Tam na górze czekało nas wiele atrakcji zabawowych. Wszyscy zadowoleni i bez szemrania wrócili do ośrodka:)
Po kolacji i pogodnym wieczorku mieliśmy ważną chwilę na modlitwę przy świecach, podczas której każdy mógł uczynić rachunek sumienia ze swoich wymówek jakie często stawaia Panu Bogu, niczym Mojżesz. Modliliśmy się również, by Bóg dał nam siłę w pokonywaniu naszych słabości i lęków, które zatrzymują nas w czynieniu dobra.

 

Środa 28 VIII

Po wczorajszej popołudniowej wyprawie na Równice dzisiejszy dzień spędziliśmy bliżej ośrodka, jednak atrakcji było wiele. Do południa po śniadaniu mieliśmy okazje, by przemyśleć, za co i komu w naszym życiu powinniśmy być wdzięczni. Pomocą posłużyła nam osoba biblijnego króla Dawida, który potrafił być wdzięczny za pomoc jaką otrzymał od innych. W czasie zaś poobiednim wyruszyliśmy na spacer po mieście oraz na pluskanie się w wodzie Wisły.
Wieczór spędziliśmy przy grillu i kiełbaskach oraz dobrej zabawie. Tak minął kolejny dzień naszej integracji. :)

 

 

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach