Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Szlachetna Paczka w naszej szkole

 

 

W dniach 7-8 grudnia nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję pomocy potrzebującym w ramach projektu Szlachetnej Paczki.

SZLACHETNA PACZKA ma już trzynaście lat. Pierwszy raz została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt ten ma charakter ogólnopolski i łączy działania setek tysięcy osób. W tym roku Paczka była organizowana w ponad 500 lokalizacjach w całej Polsce
Nasza szkoła od soboty do niedzieli zamieniła się w największy w województwie magazyn dla projektu Szlachetnej Paczki. W tych dniach w murach szkoły przewinęło się ok. 100 wolontariuszy.
Dodatkowe informacje na temat przebiegu akcji można znaleźć na stronie -  [kliknij]

o. Andrzej Skrzek SP

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach