Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Wyjazd integracyjny gimnazjum - dzień drugi

 

Dzień Kalasancjusza

 

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy o godzinie 7:45. Troszkę było za wcześnie, ale w końcu zawsze w wakacje jest za wcześnie na pobudkę.
Humory nam poprawiła informacja, iż dzisiaj jest wielkie święto pijarskie i będą cukierki :-) Po śniadaniu wyruszyliśmy w poszukiwaniu źródła dającego zdrowie. Przechodząc obok Wisły, nie mogliśmy odmówić sobie spotkania z kaczkami. Jednak nie były zbyt rozmowne, ale za to fotogeniczne, co widać na kilku zdjęciach. Po tej przerwie wyruszyliśmy w dalsze poszukiwania.

Po drodze odkryliśmy Źródło Żelaziste gdzie wspólnie zagraliśmy w „Ninje”. Niestety to nie było to czego szukaliśmy. Naszym celem okazała się pijalnia wód. Po wypiciu wspaniałej wody nabraliśmy sił do zabawy we „fryzbie”. Ta pozornie nie groźna zabawa, spowodowała kąpiel błotną jednego z nas. W powrotnej drodze odwiedziliśmy kościół p.w. Chrystusa Króla Wszechświata.
Po obiedzie, mimo niekorzystnej aury, nie narzekaliśmy na nudę. Zajęcia popołudniowe rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych a skończyliśmy na zabawach sportowych i turnieju tenisa stołowego.
W dniu wspomnienia naszego patrona św. Józefa Kalasancjusza, uczestniczyliśmy w uroczystej wieczornej Eucharystii sprawowanej w intencji naszej klasy oraz szkoły pijarskiej.
Wieczorny spacer zakończył nasze dzisiejsze świętowanie. Po nim dość szybko położyliśmy sie spać by nabrać sił przed jutrzejszą wyprawą w góry.

Dziękujemy za uwagę.
Ściskamy i całujemy.
 

PS. Trzymajcie za nas kciuki byśmy dotarli na szczyt.

  .  

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach