Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Konkurs Regionalny "Silesia Incognita"

 

   

 W dniu 28 kwietnia b.r. w Tychach odbył się I Wojewódzki Konkurs Regionalny "Silesia Incognita", organizowany przez Szkołę Podstawową nr 37 im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Katowicach. Konkurs składał się z trzech emocjonujących etapów w których jego uczestnicy  musieli wykazać się znajomością śląskiej historii, tradycji, języka i potraw.  

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Oliwia Horemska z  klasy VI a i Mateusz Chojna z klasy VI b zajmując I miejsce, wyprzedzając gospodarzy oraz uczniów Gimnazjum z Czechowic Dziedzic. Oliwia i Mateusz wykazali się największą wiedzą spośród wszystkich uczestników konkursu, a dodatkowo zaprezentowali film ukazujący bohaterów rodzin naszych uczennic - Martyny Maćkowiak i Melanii Rachwalskiej z klasy 5 b. Film wzbudził duże zainteresowanie jury i uczestników konkursu bardzo ciekawą formą i intersującymi postaciami Konstantego Woźniczki i bł. Stanisława Kubista.

Na koniec oczywiście śląski akcent: Som my fest radzi, ze nasze bajtle poradzom godać o naszym Sląsku, ni jest im skuli tego gańba i jeszcze som z tego dumne:). Nie wierzycie? Sprowdźcie:)

nad. p. Tomasz Świdergał

  

  

 

 

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach