Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

“Kopciuszek” - ostatni (?) występ Koła Teatralnego

 

   

 Ostatni wtorek przed wakacjami rozpoczął się kolorowo i radośnie. Znów na szkolnym korytarzu pojawił się książę, król, królowa, dynia zamieniła się w złotą karetę, a szczur - w przystojnego woźnicę.

Wszystkie te wspaniałości wyczarowali dla maluchów gimnazjaliści z – odchodzącej już – klasy III i ich dwie koleżanki z klasy II. Przyszli absolwenci, wystawiając przedstawienie pt. “Kopciuszek”, zapragnęli barwnie pożegnać najmłodszych kolegów i koleżanki oraz zakończyć trzyletnią pracę w kole teatralnym.

 

Przypomnijmy, że koło to odnosiło wiele sukcesów. Wyjeżdżaliśmy na festiwale teatralne do Łowicza, występowaliśmy przed liczną i szacowną widownią na Święcie Laikatu Pijarskiego w Częstochowie, realizowaliśmy projekty gimnazjalne, czy wzbogacaliśmy szkolne uroczystości. Grali z nami absolwenci, grali nowicjusze. Gimnazjaliści zapowiadają, że na “Kopciuszku” się nie skończy i już planują nową sztukę, która ma być realizowana w ramach Absolwenckiego Koła Teatralnego. 

Czas pokaże, czy nauka w nowych szkołach nie zatrze tego pięknego planu.

Naszym zdolnym Aktorom życzymy samych sukcesów na nowych edukacyjnych ścieżkach i jednocześnie zapewniamy, że zawsze z wielką radością będziemy ich gościć w murach naszej szkoły.

Dziękujemy i... z Panem Bogiem, Kochani!

 

nad. Anna Dolińska

 

  

  

 

 

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach