Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Wakacje, najpiękniejsze słowo całego roku szkolnego

 

   

Nadszedł długo wyczekiwany czas wakacyjnego wytchnienia. Wszystko już wskazuje na czas wakacji, pogoda tropikalna, długie dni, piękno przyrody.  Brakowało tylko ostatniego elementu, a mianowicie świadectw". 24 czerwca o godzinie 9.00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla wszystkich uczniów klas Szkoły Podstawowej oraz gimnazjum.
Dzień zaczął się od uroczystej Mszy św. odprawionej na sali gimnastycznej, w której licznie uczestniczyli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz rodzice. 
 
 

 

Po Eucharystii szybko została przygotowana sala gimnastyczna do apelu, który zaczęliśmy od odśpiewania hymnu Polski i wysłuchania słów powitalnych o. Dyrektora. Po części oficjalnej nastąpił występ kabaretowy, przedstawiający codzienne sytuacje szkolne w zabawny sposób. Przedstawienie to zrealizowali uczniowie klasy drugiej gimnazjum pod kierownictwem p. Anety Lubeckiej. Po takim wstępie nastąpiła pora rozdania świadectw z czerwonym paskiem, dyplomów i nagród za osiągnięcia sportowe i naukowe na forum całej szkoły. Gdy część artystyczna dobiegła końca uczniowie wraz z nauczycielami udali się do swoich klas by tam otrzymać świadectwa i podziękować sobie za cały rok współpracy.

 

  

  

 

 

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach