Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

“Moralność...” w Łowiczu. Nasi uczniowie znowu na scenie.

 

 

 

 W miniony weekend uczniowie reprezentujący naszą szkołę wzięli udział w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Pijarskich w Łowiczu. 

Był to nasz trzeci wyjazd i zapisał się w dziejach szkoły jako wyprawa dość szczególna. Wzięli w nim bowiem udział przede wszystkim absolwenci, licealiści, którzy wciąż chętnie spotykają się na zajęciach koła teatralnego i występują w imieniu naszej szkoły.
Z ogromną satysfakcją mogliśmy zauważyć, że nasi aktorzy są rozpoznawalni w środowisku nauczycieli i młodzieży szkół pijarskich, a cała grupa kojarzona jest z pięknym, klasycznym repertuarem.

 

 

Tym razem wystawiliśmy fragmenty “Moralności pani Dulskiej”. W rolę tytułową energicznie wcieliła się świetna Kaja M., jej męża w bardzo charakterystyczny sposób zagrał Michał U., rolę Zbyszka wziął na siebie nasz profesjonalista – Bartłomiej M., postać Hanki zagrała Magdalena G., Lokatorki natomiast – Marta G.
Na szczególną uwagę zasłużyły dwa udane debiuty. Pierwszy raz bowiem w świetle reflektorów stanęły nasze trzecioklasistki: Olga K. jako Hesia oraz żywiołowa i doskonale odnajdująca się na scenie Basia B. Basia zdecydowała się na zagranie jednej z głównych i trudnych ról: radczyni Juliasiewiczowej. Spektakl reżyserowała niżej podpisana.
Koło teatralne pragnie szczególnie gorąco podziękować Rodzicom, którzy nie tylko zgadzali się na udział młodzieży w częstych próbach, ale również – po raz kolejny – stanęli na wysokości zadania w kwestii przygotowania kostiumów. Dzięki dopracowanym w każdym szczególe - eleganckim lub komicznym - kreacjom występ grupy katowickiej sprawiał wrażenie wyjątkowo efektownego.
Dziękujemy również pani Annie M. za wypożyczenie rekwizytów oraz naszemu absolwentowi, Oliwierowi K., za wszelką pomoc przy wystawieniu spektaklu.
Już niebawem absolwencka grupa teatralna rozpocznie przygotowania do kolejnego “sezonu”, zwieńczonego “Świętoszkiem” Moliera. Młodszych uczestników koła będziemy mogli natomiast zobaczyć już wkrótce, w jasełkach.

Nad. Anna Dolińska
 

 

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach