Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Ferie - dzień 8

 

 

 


Kolejny dzień naszych zimowych półkolonii rozpoczęliśmy tradycyjnie od porannej modlitwy. Następnie wszyscy pobiegli na drugie śniadanie- drożdżówki z posypką.  Tym razem posiłek odbył się wcześniej ze względu na wyjście do Miejskiego Domu Kultury w Piotrowicach. Dojście zajęło nam ok 30 minut przyjemnym spacerkiem. Czas dojścia skróciły nam ciekawe rozmowy.
 

 

 

 Spektakl odbywał się w małej kameralnej salce, jednak aktorzy teatrzyku „Brzechwa w piosenkach”  nas zaskoczyli! Dali niezwykle zabawny występ, ze śpiewanymi wierszami Jana Brzechwy. Po powrocie wszyscy z wielka chęcią zasiedli do obiadu- rosołu z kluseczkami i makaronu z sosem bolońskim. 
Po krótkim odpoczynku, mięliśmy okazję wykazać się odwagą wspinania się na ściankę znajdującą się na sali gimnastycznej. Ostatnim punktem naszego programu były zabawy historyczne z p.Tomaszem Świdergałem. Pokazywał on elementy rycerskiej zbroi oraz broń z epoki. Pokaz ubogacił interesującą opowieścią o życiu w średniowiecznego rycerstwa . Wszyscy słuchaliśmy z zapartym tchem. W trakcie spotkania każdy z nas mógł spróbować  swoich umiejętności w średniowiecznych zabawach takich jak m.in. wrzucanie strzały do drewnianego wiaderka, przebijanie balona mieczem lub wyścigi na tzw. „nartach średniowiecznych”.

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach