Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

III Ogólnopolski Przegląd Scholi Pijarskich w Łowiczu

 

 

 

 W dniach 21-23 kwietnia siedemnaścioro uczniów reprezentowało naszą szkołę na III Ogólnopolskim Przeglądzie Scholi Pijarskich w Łowiczu. Blisko czterystu młodych uczestników spotkało się jednak nie tylko po to, aby zaprezentować się na scenie, ale także, aby wspólnie się bawić, modlić i doskonalić swoje muzyczne umiejętności.
Sobotnie przedpołudnie dzieci spędziły na jednym z czterech wybranych przez siebie warsztatów (śpiewu, tańca, gitary lub instrumentów perkusyjnych) przygotowując imponującą oprawę mszy świętych. Po spacerze i obiedzie nadszedł czas prób scenicznych i przeglądu, w którym zaprezentowało się jedenaście scholi- z Rzeszowa, Łapsz Niżnych, Łowicza, Krakowa Rakowic, Krakowa Wieczystej, Warszawy, Bolszewa, Elbląga, Katowic, Cieplic i Bolesławca. 

 

W szczególnym roku jubileuszowym nie mogło oczywiście zabraknąć piosenek poświęconych osobie Świętego Józefa Kalasancjusza. A ponieważ cała impreza miała charakter przeglądu, wszyscy zostali zwycięzcami i każda grupa otrzymała pamiątkową statuetkę.
Gratulujemy wszystkim wykonawcom!

Nad. Joanna Kuziel
Foto: o. Marek 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach