Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

7b na Katowickich Targach Książki

 

targi 06

 

W piątkowe popołudnie klasa 7b wybrała się na Katowickie Targi Książki, będące największą czytelniczą imprezą na Górnym Śląsku. Uczniowie zaopatrzyli się  nie tylko w książkowe nowości, ale też pozycje wznowione lub takie, które trudno zdobyć w księgarni.
Zaproszeni do udzielenia wywiadu dla Polskiego Radia Katowice, energicznie zaprzeczali opinii o rzekomym spadku czytelnictwa wśród młodzieży, mówili o tym, czym jest dla nich kontakt z książką, wspominali pierwszą swoją samodzielną lekturę i dyskutowali o  zasadności czytania e-booków. 

 Niektórzy deklarowali, że to dopiero wstęp do prawdziwej zabawy na Targach, wiadomo bowiem, że najciekawsze możliwości - jak na przykład zdobycie autografu znanego pisarza - otwierają się przed zwiedzającymi w sobotę i niedzielę. Miejmy nadzieję, że to nie koniec czytelniczych przygód w tym roku, bo już za niecały miesiąc piękna stolica Dolnego Śląska zaprosi wszystkich do siebie, na Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Święty Mikołaj i Rodzice powinni mieć ten fakt na uwadze!

 

  

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach