Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Odnowienie przyrzeczeń ministranckich

 

2022 11 20 ministranci

 

20 listopada br., w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w naszej szkole odbyła się uroczystość odnowienia przyrzeczeń ministranckich.
Na Mszy św. wspólnoty szkolnej do grona ministrantów został przyjęty został także Mateusz z kl. 6a.
Z kolei uczniowie klas trzecich, którzy przygotowują się do przystępowania do sakramentów pokuty i Eucharystii, otrzymali poświęcone medaliki od swoich rodziców.

 

 W czasie pobytu w grodzie Kraka, mieli okazję zapoznać się z dziedzictwem kultury, historii i sztuki Polskiej. W czwartek uczestniczyli  w  warsztatach w Muzeum Archeologicznego gdzie wykonywali garnki i ozdoby z brązu. W Muzeum AK mogli zwiedzić ekspozycję historyczną i w czasie warsztatów stać się asami wywiadu i konspiratorami. Natomiast w piątek udali się do  Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie podczas lekcji muzealnej poznali ponad stuletnią historię lotnictwa i mogli podziwiać zgromadzone tam eksponaty. Po południ dopełnili swoją wiedzę uczestnicząc w lekcji muzealnej przeprowadzonej w Muzeum Narodowym. Z racji umiejscowienia większości obiektów muzealnych na Starym Mieście lub jego okolicy, uczniowie mogli podziwiać piękno zabytkowych kamienic, kościołów i innych pereł kultury zarówno w dzień jak i wieczór.

Zdaniem uczestników odkryli piękno Krakowa na nowo.

 

  

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach