Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

"Wakacyjne warsztaty artystyczne z pierwszą pomocą"

 

lapsze 05 19

 

W dniach 24 czerwca 2 lipca odbyły się „Wakacyjne warsztaty artystyczne z pierwszą pomocą” w Łapszach Niżnych.

Zapraszamy do krótkiej relacji z wyjazdu.

 

 

Podczas poniedziałkowej wyprawy posłuchaliśmy o historii I przyrodzie Spisza. Mogliśmy też cieszyć oczy takimi widokami.

Rozpoczęliśmy też przygodę z warsztatami wokalnymi i quillingiem.

Wtorek mimo płaczliwej pogody dzień spędziliśmy radośnie na warsztatach gry na dzwonkach oraz warsztatach podstaw szycia. Odwiedziliśmy również Dom Ludowy w Łapszach, gdzie obejrzeliśmy multimedialną wystawę przyrodniczą oraz bawiliśmy się na świetlicy.

W środę po przejściu 8 kilometrowej trasy pieszej dotarliśmy do Niedzicy, tam zwiedziliśmy Wozownię oraz Zamek Dunajec. Po południu poznaliśmy podstawy bandażowania oraz braliśmy udział w konkursie na najszybsze zwijanie bandaży. Dzień zakończyliśmy na sympatycznym kinie wakacyjnym.

W czwartek podczas warsztatów kończyliśmy szycie naszych filcowych babeczek a podczas warsztatów quillingu wykonywaliśmy kolorowe, papierowe dekoracje. Podczas spaceru podziwialiśmy tutejsze widoki. A przy ognisku cieszyliśmy się wspólnym czasem, ze śpiewem i zabawą.

W piątek wyruszyliśmy w rejs po jeziorze Czorsztyńskim i zwiedziliśmy ruiny zamku w Czorsztynie podziwiając malownicze widoki. Odwiedziliśmy kino 5D. Dzień zakończyliśmy na wspólnej zabawie Karaoke.

Podczas sobotnich warsztatów kończyliśmy nasze prace, poznaliśmy też technikę filcowanie na sucho. A gdy przyszedł wieczór nadszedł czas pożegnania. 

 

  

 

 

  

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach