Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Majowe świętowanie

 

maj 47

 

Tuż przed długim weekendem majowym świętowaliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas ósmych pod opieką p. Anny Dolińskiej i p. Agnieszki Zamojskiej  w krótkiej inscenizacji zaprezentowali jak przebiegło zaprzysiężenie pierwszej w Europie konstytucji.

Tego dnia uczciliśmy także patronkę naszej szkoły – Matkę Bożą Szkół Pobożnych, której święto przypada na 9 maja. Z tej okazji pomodliliś my się wspólnie Litanią Loretańską. Uczniowie miło spędzili czas na godzinie czytania w klasach oraz grze w planszówki. Na zakończenie dnia odbył się coroczny konkurs „Telent show”. Obdarowane wieloma umiejętnościami  dzieci wystąpiły w pokazach tanecznych, śpiewie, grze na instrumentach, a nawet prezentacji swoich obrazów i figurek z origami.

Gratulujemy odwagi i talentu wszystkim występującym!

 

 

 

  

  

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach