Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Finał Wojewódzkich Rozgrywek o Puchar Tymbarku

 

tymbark 03

 

W czwartek, 9 maja, nasza drużyna szkolna w składzie: Franek, Kuba, Igor, Julek, Franek, Marcel, Jędrek (3a), Jasiu, Staś (2b), wzięła udział w finale wojewódzkim rozgrywek o Puchar Tymbarku w kategorii do lat 10, do którego zakwalifikowała się jako najlepsza drużyna z Katowic. Było to wydarzenie pełne emocji i rywalizacji.

Nasza drużyna spisała się znakomicie, wychodząc z grupy z kompletem zwycięstw. W fazie grupowej rozegraliśmy trzy mecze, każdy z nich wygrywając. Nasi zawodnicy pokazali nie tylko umiejętności techniczne, ale również wspaniałą grę zespołową i ducha walki.

 

 

 W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną z SP nr 21 z Częstochowy. Po zaciętej walce wygraliśmy 2:0. Drugi mecz z SP nr 6 w Żorach zakończył się naszym zwycięstwem 5:1, dzięki świetnej grze obronnej i skutecznej ofensywie. Ostatni mecz w grupie z SP nr 20 w Jaworznie wygraliśmy 4:2, zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału.

Ćwierćfinał okazał się prawdziwym wyzwaniem. Naszym przeciwnikiem była drużyna SP nr 21 z Chorzowa, która również nie przegrała ani jednego meczu w swojej grupie. Mecz był niezwykle zacięty i emocjonujący. Nasi chłopcy walczyli do samego końca, jednak po wyrównanej walce musieli uznać wyższość przeciwnika, przegrywając 2:5.

Pomimo odpadnięcia w ćwierćfinale, nasza drużyna zasłużyła na ogromne uznanie za pokazane umiejętności i sportową postawę. Było to wspaniałe doświadczenie i nauka na przyszłość. Jesteśmy dumni z obecności w najlepszej ósemce na Śląsku i czekamy na kolejne sukcesy!

Dziękujemy trenerom p. Bartoszowi Gruszczyńskiemu i Marcinowi Szostokowi, wszystkim rodzicom i pozostałym kibicom za wsparcie, i zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych zmagań sportowych. Do zobaczenia na boisku!

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach