Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Klasa 3a na Zaczarowanym Wzgórzu

 

 

foto 08

 

Zaczarowane miejsce, niezwykły klimat, pyszne jedzenie, doborowe towarzystwo to gwarancja udanej imprezy…

 To właśnie w takim miejscu, na Zaczarowanym Wzgórzu, klasa 3a otoczona opieką właścicieli, wychowawcy i pana Sławka - leśnika i miłośnika przyrody w czasie pierwszej wspólnej trzydniowej wycieczki przeżyła niezapomniane chwile, z dala od cywilizacji, telewizora i komputera.Razem z panem Sławkiem uczyliśmy się rozpalać ogniska, budować szałasy, strzelać z łuku, obcować z wiejskimi zwierzętami, a nawet doić krowę. Dzieci miały możliwość zgłębiać wiedzę z zakresu przyrody w sposób empiryczny. Oprócz zajęć survivalowych podziwialiśmy świat z końskiego grzbietu, myślami błądząc w chmurach.  

 

 Dzieci pod okiem wykwalifikowanych instruktorów jazdy konnej nauczył się, jak podchodzić do konia, czesać go, czyścić mu podkowy i w końcu jazdy konnej, a także budowania partnerskich relacji pomiędzy ludźmi a zwierzętami. Wspaniała pogoda sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu.
Wieczorem przy wspólnym ognisku piekliśmy kiełbaski. Ukoronowaniem wieczoru była dyskoteka a po niej nocna gra terenowa – poszukiwanie skarbu. Oczywiście sprytnym tropicielom udało się go szybko odnaleźć.  Przeżyliśmy fantastyczną przygodę. Nie było mowy o nudzie i wszyscy świetnie się bawili.

 

Nad. Anna Maro

 

 

  

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach