Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Dzień Ziemi

 

 

foto 23

 

Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony był Dzień Ziemi. Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony był Dzień Ziemi. Działania związane z obchodami tego dnia miały na celu promowanie ekologicznych postaw i zwrócenie uwagi na problemy zanieczyszczenia Ziemi. W związku z tym nauczycielka przyrody p. Ola i nauczycielka plastyki p. Basia zorganizowały dla uczniów naszej szkoły EKOLOGICZNE KONKURSY:1. „Diagnoza” – wykonanie plakatu o tematyce ekologicznej, odpowiadającemu na pytanie: na co choruje Ziemia? 2. Ułożenie wiersza, rymowanki o ochronie przyrody ( wody, ziemi, powietrza czy gleby).Konkurs spotkał się z zainteresowaniem uczniów. Bardzo się cieszymy , że w tym trudnym czasie pomimo braku możliwości spotkania się osobiście, uczniowie chętnie przystąpili do konkursu zdalnie.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej aktywności. Prace wysłane na konkurs były oryginalne i bardzo kreatywne, dlatego wybór nie był łatwy. Po wnikliwej ocenie udało się wyłonić zwycięzców.

 

 

W kategorii klas I-III na zwyciężyli następujący uczniowie:W kategorii klas I-III na zwyciężyli następujący uczniowie:I miejsce – Jerzy; II miejsce – Artur; III miejsce – Tola;Wyróżnienie – Hania P.W kategorii klas IV –VIII zwyciężyli następujący uczniowie:I miejsce – Anastasiia i Julia;II miejsce – Filip;III miejsce – Mikołaj P.Laureaci otrzymają ekologiczne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Dla pozostałych uczestników konkursu czekają pamiątkowe dyplomy.Składam gratulację laureatom oraz wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach