Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Rekolekcje wielkopostne

 

 

foto 04

 

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, w naszej szkoły odbyły się rekolekcje – stacjonarnie dla kl. 1-3 i online dla starszych uczniów. Tematem przewodnim nauk była Prawda, Dobro i Piękno. Ojciec Dominiki Bochenek tłumaczył, że warto mówić prawdę. Dopowiadanie i podawanie dalej niesprawdzonych informacji może wyrządzić bliźniemu krzywdę. Dzieci przekonały się również, że bycie dobrym i obdarowywanie innych tym dobrem wraca do nas. Jeśli żyjemy kierując się Prawdą i Dobrem, to jesteśmy Pięknymi ludźmi. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, w naszej szkoły odbyły się rekolekcje – stacjonarnie dla kl. 1-3 i online dla starszych uczniów. Tematem przewodnim nauk była Prawda, Dobro i Piękno. Ojciec Dominiki Bochenek tłumaczył, że warto mówić prawdę. Dopowiadanie i podawanie dalej niesprawdzonych informacji może wyrządzić bliźniemu krzywdę. Dzieci przekonały się również, że bycie dobrym i obdarowywanie innych tym dobrem wraca do nas. Jeśli żyjemy kierując się Prawdą i Dobrem, to jesteśmy Pięknymi ludźmi. Dziękujemy Ojcu Dominikowi za pouczające nauki, piękny śpiew oraz grę na gitarze, które towarzyszyły każdemu spotkaniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach