Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Absolwenci na Spotkaniu Młodzieży Pijarskiej

 

Absolwenci 01

 

Absolwenci naszej szkoły po rocznej przerwie ponownie spotkali się w Liceum Zakonu Pijarów w Krakowie, by przeżyć 21. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej. Na początku każda z grup tradycyjnie przedstawiła placówkę, z której przyjechała, opowiadając o jej historii. Po niezwykle ciekawych prezentacjach po raz pierwszy na tegorocznym spotkaniu zabrzmiały tańce pijarskie, które poprowadzili animatorzy z Łowicza, Poznania i seminarium. Pierwszą konferencję "Bóg blisko ciebie, ty blisko Boga" wygłosili dla nas o. Andrzej Lisiak & br. Janusz Dudek. Zwrócili nam uwagę na to, jak bliskość drugiego człowieka wpływa na naszą bliskość z Bogiem. Ten dzień zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez o. Radka Bobonia.

Drugi dzień rozpoczęto od konferencji, którą poprowadził Adam Ligęza nt. "Ktoś blisko ciebie". Po niej odbyły się spotkania w grupach prowadzone przez animatorów pijarskich. Zwieńczeniem porannych aktywności były panel Q&A z Adamem Ligęzą.

Pogoda pozwoliła na zwiedzenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.  Po południu uczestnicy wybrali się do samego centrum miasta - na ulicę Pijarską 2, do kościoła pw. Przemienienia Pańskiego, by tam uczestniczyć w Eucharystii, której przewodniczył o. Mateusz Pindelski. Następnie każda z grup udała się na szybkie zwiedzanie Krakowa. Wieczorem scena zawrzała od piosenek przygotowanych przez z Bolesławca, Bolszewa, Krakowa, Łowicza, Poznania i Rzeszowa od Pijarek i Pijarów. Po nich rozpoczęła się największa pijarska impreza w z tańcami pijarskimi na czele. Animatorzy pijarscy i klerycy rozgrzali hol liceum do czerwoności.

Do zobaczenia za rok!

 

  

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach