Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach

  

Reprezentanci Polski w naszej szkole

 

reczna 081

 

W dniach 11 – 29 stycznia 2023 roku Polska i Szwecja będą gospodarzami Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Jedną z hal, na której zostaną rozegrane spotkania, między innymi Polaków w fazie grupowej, będzie katowicki Spodek.

W związku z promocją Mistrzostw gościliśmy dziś w naszej szkole ambasadorów tego wydarzenia, byłych wybitnych reprezentantów Polski –  Iwonę Niedźwiedź oraz  Sławomira Szmala.

 

 Ambasadorzy poprowadzili prawie godzinne spotkanie z naszymi uczniami. Opowiedzieli o swoich karierach, pasji do sportu, korzyściach jakie płyną z aktywności fizycznej. Dzieci miały wiele pytań oraz własnych spostrzeżeń.  Były także gry i zabawy, które pokazały nam, że lepiej działać w zespole niż samemu. Na koniec każdy mógł sobie zrobić zdjęcie z panią Iwoną, panem Sławkiem oraz maskotką mistrzostw, a także otrzymać autograf.

Wszyscy, także nasi goście, byli zachwyceni tym miłym spotkaniem, co widać na zdjęciach.

 

Iwona Niedźwiedź –  zawodniczka grająca na pozycji rozgrywającej. Zanotowała 193 występy w reprezentacji Polski, w których zdobyła 537 bramek. Dwukrotnie (w latach 2013 i 2015) dotarła razem z reprezentacją do półfinału Mistrzostw Świata. Polki oba turnieje skończyły ostatecznie na 4. miejscu. Najlepsza strzelczyni polskiej Superligi w sezonie 2003/04 (145 bramek).

 

Sławomir Szmal – zawodnik grający na pozycji bramkarza. Zanotował 298 występów w reprezentacji Polski. Zdobył z nią trzykrotnie medal  Mistrzostw Świata (2007 – srebro, 2009 – brąz, 2015 – brąz). Dwukrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich (2008 - Pekin, 2016 – Rio de Janeiro). W roku 2016 razem z drużyną Vive Tauron Kielce wygrał Ligę Mistrzów.  Wybrany najlepszym piłkarzem ręcznym roku 2009 na świecie.

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Podczas spotykania wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

 

 

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach