Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

  

“Zostań Mistrzem”

 

mata 03

 

W środę 17 maja trójka naszych uczniów (Radosław Cop, Hanna Pytlik, Karolina Terlecka) wzięła udział w XIX edycji drużynowego konkursu matematycznego dla klas piątych “Zostań Mistrzem” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 33 im. Stanisława Ligonia w Katowicach.

 Rywalizacja składała się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali zadania indywidualnie, w drugiej zaś każdy zespół pracował wspólnie. Ostatecznie po zsumowaniu punktów z obu etapów, wśród 7 startujących drużyn, reprezentacja naszej szkoły uplasowała na 3 miejscu. 

Zadania obejmowały następujące zagadnienia: arytmetyka, własności liczb naturalnych, ułamki zwykłe, skala mapy, figury na płaszczyźnie, ułamki dziesiętne, jednostki miar oraz zagadki logiczne.

Członkowie medalowych drużyn otrzymali dyplomy oraz upominki.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

  

 

 

  

 

 

Copyright © Zespół Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach